Roy mint parlamenti alelnök?
A Jobbik – a látszólagos megerősödése miatti – megnövekedett étvágyával egy alig iskolázott, középszerű embert jelölt a parlament alelnökének. Ez a tisztség tanult, korrekt, egészséges kompromisszumra képes és hajlandó, magas műveltségű, a magyar társadalmi és gazdasági viszonyokat ismerő személyiséget igényel, akinek a magyar és az egyetemes történelemre kellő rálátása van. Egy parlamenti alelnöknek tiszteletre méltónak, emberségesnek, a többség által elfogadottnak kell lennie.
A Jobbik jelöltje, művésznevén Roy, valójában Sneider Tamás egy szkinhed mozgalom vezetője volt.
Az ilyen mozgalom tagjai, hajlandóak és hajlamosak voltak a garázdaságra, a kizárólagosságra törekvésre, a békétlenség szítására. Antiszociális viselkedésűek és gondolkodásúak, némelyek közülük rasszisták, fajgyűlölők, antiszemiták.
A legnagyobb ellenzéki párt ellenzi, elfogadhatatlannak tartja hogy nevezett parlamenti tisztségviselő legyen.
És valóban: az 1867-es kiegyezés óta – 1945-ig – Magyarországon a képviselők diplomás – elsősorban jogász –, tanult, tapasztalt emberek voltak, parlamenti tisztségviselőnek pedig mindezeken felül – többségében – meghatározott tudományágon belüli tekintélyes szakmai munkásságot is fel kellett mutatni.
Ami még ennél is fontosabb, az erkölcsi feddhetetlenség alapvető feltétel volt.
Mindezekkel a Jobbik jelöltje nem rendelkezik. Pedig a parlament, a törvényhozás méltóságának biztosítása alapvető és fontos követelmény. Ez a mindenkori kormányzópárt egyik legfontosabb feladata.
A Jobbik jelöltének megszavazása vagy elutasítása a Fidesz felelőssége.
Ez ügyben nemcsak a magyar parlament, hanem az ország méltóságának megőrzése is tét.
Dr. Czuczi János ügyvéd
***
A Fórum oldalon megjelenő vélemények nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját. A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a meg nem rendelt kéziratokat rövidítve és szerkesztve közölje a lap nyomtatott vagy online változatában.