Kyle Dustin Foggót 2008-ban háromévi börtönre ítélték, amiért többek között egy helikopterutat fogadott el Brent Wilkes üzletembertől. A CIA műveleti igazgatója – az ügynökség harmadik legmagasabb rangú vezetője – cserébe állami megrendeléshez juttatta gyermekkori barátját.
Mike Easley volt észak-karolinai kormányzót 2009-ben 1000 dollár pénzbüntetésre ítélték, amiért még 2006-ban kampánycélokra vette igénybe a hivatala által fizetett helikoptert. A politikusnak beismerő vallomással sikerült elkerülnie a börtönt.
New Jersey kormányzója, Chris Christie 2011-ben kénytelen volt visszafizetni 2,251 dollárt, amiért kétszer is rendőrségi helikopterrel utazott el fia iskolai baseball mérkőzésére.
Sérgio Cabral Rio de Janeiró-i kormányzóról 2013-ban megírták, hogy nemcsak a lakásától tíz kilométerre lévő hivataláig használt naponta állami helikoptert, de a hétvégi nyaralójába is azzal fuvarozta a családot, gyermekei nevelőnőjét és a kutyájukat. Előfordult, hogy a nevelőnőt is helikopterrel küldték vissza az otthon hagyott ruhákért, ennek ellenére Cabral kitöltötte mandátumát, és az is csak utólag derült ki, hogy a nagyberuházások költségvetéséből öt százalékot kért.
Ugyanabban az évben David Cameron brit miniszterelnöknek is magyarázkodnia kellett, amiért katonai helikopterrel utazott egy vidéki gyáravatóra. A koronának ez több ezer fontjába került, miközben az első osztályú vonatjegy csak 120 font lett volna. Amikor sajtótitkárát megkérdezték, mégis miért választották a helikoptert, azt válaszolta: „Azért, mert! Nem vagyok utazási ügynök.”
A Vatikánt tavaly megrázó botrányok egyik mellékszála volt, Tarcisio Bertone bíboros, volt genovai püspök és XVI. Benedek idején államtitkár a római Bambin Gesu katolikus gyermekkórház pénzén 200 ezer euróért újíttatta fel 300 négyzetméteres vatikánvárosi luxuslakását. Ugyancsak a gyermekkórház fizette a bíboros helikopterútját vidéki rezidenciájáról Rómába egy „marketing megbeszélésre”. Ez 23 ezer 800 euróba került.
Donald Trump amerikai elnökjelölt augusztus végén villámlátogatást tett Enrique Pena Nieto mexikói elnöknél, akinek rezidenciájára a mexikói légierő helikopterével érkezett. A sajtó azóta is hiába próbálja megtudni, ki fizette az utat. Ha a mexikói kormány, akkor azzal Trump megsértette az amerikai kampányfinanszírozási törvényt.
Tavaly szintén Mexikóban lett botrány abból, hogy a Nemzeti Vízügyi Bizottság igazgatója, David Korenfeld az irányítása alatt álló szervezet helikopterével utazott családi nyaralásra. Enrique Pena Nieto közeli munkatársa tíz napig bírta a sajtó kereszttüzét, majd lemondott.
Ugyancsak tavaly Ausztráliában lett botrány abból, hogy Bronwyn Bishop parlamenti elnök helikopterrel ment el pártja egyik kampányrendezvényére, ami 5000 ausztrál dollárjába került az adófizetőknek. Mint egy korrupciókutató egyetemi professzor írta: „Ez nem korrupció. Ez arrogancia, ostobaság, a közösségtől elszakad politikus, akinek túlzó képe van a saját fontosságáról...”