Orbán jelöltcsináló tojásrántottája
A siker azonban relatív – a teljes siker a kétharmados többség lenne, annak érdekében például, hogy kisebb parlamentet lehessen kialakítani. A világ nagyot fordult, hiszen korábban a Fidesz folyton arra panaszkodott, hogy a szocialisták mélyen beágyazódtak, ezért egyéniben lehetetlen megverni őket, most inkább az tűnik bizonyosnak, hogy a Fidesz annyira beágyazódott, hogy mindegy, kit indítanak egyéniben, minden esélye megvan a győzelemre.
Orbán szinte valamennyi jelölttel személyesen beszélt, miután magához rendelte őket felcsúti házába. Felcsút szimbólum lett, hiszen a cigányozó-zsidózó Molnár Oszkár edelényi polgármesterrel senki nem közölte, hogy hiába is jelölik a helyi Fidesz-szervezetek, belőle ugyan nem lesz képviselő-jelölt, mégis tudta már jó ideje, hogy ő legfeljebb függetlenként indulhat. Mindezt abból az egyszerű tényből következtette ki, hogy nem hívták meg Felcsútra.
Aki ebből azt szűrné le, hogy Molnár Oszkár okosabb, mint azt gondolni lehetett, téved, valószínűleg inkább csak jól ismeri a Fidesz döntési mechanizmusát, és tisztában van azzal, hogy ha valakit Felcsútra invitál a pártelnök, az a kiválasztott számára jó jel, ha távol tartja magát tőle, az baljós kilátásokat sejtet.
Orbán Viktor, ahogy az egy kereskedelmi adásból kiderült, tojásrántottával fogadta a jelölteket, akik, ha hajlamosak az összeesküvés-elméletekre, talán már annak is jelentőséget tulajdonítottak, hogy a Fidesz elnöke szórt-e piros paprikát a rántottára vagy sem. Mert azt valószínűleg ők sem gondolták komolyan, hogy a felcsúti beszélgetésen nekik szegezett pártelnöki kérdésre (akarják-e, hogy kisebb legyen a parlament) adott válaszuknak befolyásoló ereje lesz a saját sorsukat illetően.
Naná, hogy határozott és derűs, a jövőben bízó igennel válaszoltak, hiszen a gyökeres és mély változást akaró csapat tagjai közé akarták soroltatni magukat, és legfeljebb csak röpke árnyként merült föl a szemük előtt annak lehetősége, hogy mi is lesz majd velük, ha az Országgyűlés esetleg fele ekkora lesz, ahogy azt Orbán Viktor meghirdette.
És akkor már a pártelnöknek sem lesz ennyire egyszerű dolga a jelöltek listájának összeállításával, igaz, hasznot mindenképpen elkönyvelhet: kevesebb tojásra lesz szüksége a rántottákhoz. A Fidesz deklaráltan „Új Magyarországat” akar, de azért ezzel hibádzik valami – és nem csak a felcsúti meghívó –, erre utal legalábbis néhány régi név felbukkanása. Kosztolányi Dénesé például, aki annak idején a Fideszes politikusok közpénzből folytatott esetleges megfigyeltetését föltáró bizottságot vezette, eredménytelenül.
Nevének fölbukkanása többek között egykori kedvenc állata, a piton miatt is dermesztő, de azt is sejteti, hogy Kosztolányi akkoriban fölhalmozott tudását az UD Zrt. körüli ügyek föltárására is fordíthatja majd. Ami persze megnyugtató is lehet Dávid Ibolyáék számára. Mint ahogy komolyan kell venni Orbán Viktornak „a felelősségre vonjuk azokat, akik bajba sodorták az országot” típusú kijelentéseit is, hiszen kényelmesen képviselővé válhat újból az az Arnóth Sándor, aki annak idején azért került ki a csapatból, mert azt ígérte a kormánypártiaknak, hogy lógni fognak. Arnóth ígéretét akkor nem viselte el a Fidesz. Most ez már nem érdekes.