Anna és Margit

A hét cég közül, amely utazási biztosítással foglalkozik, négy módosított egy éven belül az ajánlatain, illetve állt elő új termékkel.

A lap január 9-i számában Anna, az „igazi férfi címmel Varsányi Gyula Mészáros Márta rendezővel és a főszereplőt alakító Eszenyi Enikővel beszélgetett a készülő Kéthly Anna-filmről. A színésznő elmondta: „Üdvözlendő, hogy Márta egy ilyen történelmi alakot választott, aki nemcsak az egyetlen nőként kezdte a parlamentben, de egyedül ő szólalt föl olyan szociális kérdésekben, amelyeket szinte érinteni sem mertek mások".

Ha fellapozzuk az Oktatási és Kulturális Minisztérium Nemzeti évfordulóink 2009 című kiadványának 37. oldalát, ahol az idén 125 éve született Slachta Margitra emlékezünk, akkor a következőket olvashatjuk: „Az 1920. március 25-én tartott pótválasztásokon a Keresztény Nemzeti Egyesülés Pártja jelöltjeként Budapest I. kerületében - Magyarország történetében az első nőként - a Nemzetgyűlés képviselőjévé választották." Tudomásom szerint azt is Slachta Margitról mondták, hogy „a parlamentben az egyetlen férfi".

Kéthly és Slachta más-más elvi alapról, de egyaránt a szegények, elnyomottak érdekeit képviselte, és ha kellett, mentette az üldözötteket. Szerencsés dolog lenne, ha személyiségüket sem a készülő filmben, sem a történelmi emlékezetben nem mosnák össze.

A Nemzeti évfordulóink múlt évi kötetében (64. oldal) megemlékeztünk a Magyarország számára igen sikeres, 1958-as brüsszeli világkiállításról. Ennek az írásnak a zárómondata ekként szól: „A világkiállítás jelképének számító (ma is álló) Atomium építésénél az első kapavágást - a rendezőbizottság felkérésére, az 1956-os magyar forradalom iránti tiszteletadás jeleként - a Nagy Imre-kormány akkor Belgiumban élő államminisztere, Kéthly Anna tette."

Sipka László
Budapest

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.