Vírus a patikákban

Már szinte minden gyógyszertárat megfertőzött az "egykevírus". A vírus máris működésbe lép, amint ki akarom váltani az orvos által felírt receptemet, mely kettő, netán több kiszerelési egységre szól. A patikus szomorúan közli: sajnos csak egy doboz van belőle, fizessek és jöjjek vissza holnap a másikért. Hallgatok rá, fizetek, természetesen a teljes összeget, és másnap ismét elmegyek a patikába.

Kezdettől fogva élek a gyanúperrel, hogy az utánam jövő, azonos gyógyszert igénylő betegnek ugyanezt fogják mondani. Ha ugyanis a patika pl. 10 dobozt készletez egy gyakrabban keresett tablettából, s mindenkinek egyszerre csak egyet ad, akkor egységnyi készletlekötéssel minimum dupla forgalmat bonyolít, míg ha rögtön kiadja az első öt vásárlónak a 2-2 dobozt, a forgalom összesen 10 doboz, mert a további öt vevő másik üzletet keres. Nem is szólva az általam előre kifizetett árnak a forgóeszköz-állományt csökkentő hatásáról. Kit érdekel, hogy ezért nekem legalább kétszer el kell mennem a gyógyszertárba s ott nem kevés ideig sorban állnom.

A vírus terjedését úgy tudnánk megállítani, ha betegtársaimmal összefogva a "Sajnos csak egy van!" refrén elhangzása után szépen köszönnénk, s távoznánk az üzletből. "Mert hülye azért nem vagyok!" - mondja a nagyon nem szimpatikus reklám, mely a jelen esetre kétségkívül igaz.

Nem vitatom, hogy időnként valóban csak egy dobozzal van az üzletben, s ha sürgős, akkor be kell érnünk ezzel, illetve gondolnunk kell az utánunk jövőkre is. De az esetek többségében nem erről van szó. Megfelelő mennyiséget kellene készletezni - még ha kevesebb is lesz a patikus haszna.

Rózsa Edit

Budapest

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.