A bányatarület és Szénási szemüvege
Ami pedig a bányaterület bérbeadását illeti (ami másik téma): a volt bányaterület nem építési terület volt (ma sem az), összesen kétszázalékos beépítési lehetőséggel. Gyakorlatilag régóta eladhatatlan volt, és a bérleti szerződésben a bérlő egy sor költséges kötelezettséget vállalt az önkormányzat helyett. Milyen svindli szándéka feltételezhető ott, ahol egy választási kampányban egyaránt „igen” szavazatot adott le hosszú viták után a Fidesz, az MSZP, az SZDSZ és a MIÉP?
Egyébként pedig az előterjesztő nem a polgármester volt, hanem bizottsági döntés alapján az illetékes bizottság elnöke. Szénási képviselő (bár későn, a szavazás közben tett) észrevételei alapján a testület döntését mégis felfüggesztettem és újratárgyaltattam. A következő testületi ülésen az érvényes szerződés alapját képező testületi határozathozatal során a polgármester nem szavazta meg az előterjesztést. A szerződést pedig szintén nem a polgármester, hanem az egyik szocialista alpolgármester (nem Pető György) írta alá 2006. szeptember 21-én, testületi határozat alapján.
Tulajdonképpen csak egy kérdésem volna: mi az, ami stimmel az újságcikkben, főként a címhez képest?
Tarlós István főpolgármester
„Ide figyelj, Szénásikám, te summantottál az MDF-es székházügyben is. Most elmondtad a mondandódat, újra visszatértünk az ügy tárgyalására, úgyhogy ne ravaszkodj, mert leverem a szemüvegedet, és rá is ugrok!” – az ülésen készült hangfelvételből így reprodukálták az elhangzottakat a korabeli tudósítások, amelyek a bányaterület-szerződés vitájához kapcsolódóan említik ezeket a mondatokat, de – mint az a szövegből kitűnik – már ekkor az MDF-székházügyet vágja Szénási fejéhez Tarlós István. Az akkori III. kerületi polgármester a beszámolók szerint Szénásit és pártját hevesen ostorozva később rátért az MDF-székházügy taglalására is.
A féloldalas cikkünknek egyébként egy bekezdése foglalkozik a 2006-os szerződéskötés körülményeinek – főpolgármester által sérelmezett – leírásával. Ebben azt írtuk: Az üzletet még Tarlós István Fővárosi Közgyűlésbe való átigazolása előtt nyélbe ütötték. Ez igaz. Mint ahogyan az is, amit Tarlós István a megállapodás feltételeit jóváhagyó határozathozatalról és a szerződés aláírásáról leírt.
(A szerk.)