Dilimobil
Ha van ilyen szándéka az állami mobilcégnek, ez annak a beismeréseként értelmezhető, hogy belátták: egyedül nem megy. Tudták már korábban is? Egy 115 százalékon telített piacon, két éve csökkenő ügyfélszám mellett nem lenne meglepő.
Ha tényleg van ilyen szándék, létrejöhet egy országos vezetékes és mobilhálózattal egyaránt rendelkező telekomcég, amelynek tagjai három év múltán akár egyesülhetnek is egy jövedelmező adásvétel útján. Egy ilyen szolgáltató valódi konkurenciát jelenthetne a Magyar Telekomnak. De miért nem az országos vezetékes háttérrel rendelkező állami tulajdonos, az MVM biztosítja ezt a hátteret?
Ha egy magáncég taktikázik így, azt mondjuk: ügyes. Hogy az állam így élénkítené a versenyt? Ízlés dolga. Szerintünk véleményes. Mert ebben a konstrukcióban a kockázatot az állam (Magyarország polgárainak) forintjaiból gazdálkodó cég viseli, nem pedig a befektetők, akik úgy döntenek: hozzánk hozzák a pénzüket, és kockáztatnak. Az erős piaci szereplő általuk is létrejöhetne.
Meglehet, ezek a társaságok megnézték az itteni Vodafone utóbbi éveinek eredményét, és a 12 éve a magyar piacon tevékenykedő vállalat eredménye előtt feltűnt nekik a mínuszjel. Elgondolkodhattak. Az sosem árt.