Időgép
Rijád után a formula azt jelzi, a kormányfő befektetőket remél a korábban a Közel-Kelet Svájcának nevezett országból, ahol a polgárháborús korszak után azért maradt még jócskán komoly vagyonnal rendelkező tőkés, no meg nagy pénzeket forgató bank.
Az út legérdekesebb részének Orbán mai felszólalása ígérkezik a Változás az arab világban: demokrácia és pluralizmus című konferencián. A diktátorokat buktató arab tavaszt elemző tanácskozás résztvevőinek érdekes lesz hallgatniuk a magyar kormányfő fejtegetését a demokráciáról és a pluralizmusról. Arról, hogy miként lehet a demokratikus keretek között szerzett kétharmados többséget felhasználva bebetonozni legalább két évtizedre egy párt hatalmát. A fülkeforradalomra hivatkozva új alkotmányt írni, olyan sarkalatos törvényeket hozni, amelyek a későbbi kormányok kezét is szándékoltan megkötik.
A konferencia szervezői a 2012-es Orbán Viktor helyett jobban járnának az 1989-essel.
Az ifjú liberálissal, aki valóban egy demokratikus és pluralista Magyarország mellett állt ki.
Időgép azonban nincs. A politikában azért lehet nagy utakat megtenni, erre jó példa Orbán konzervatívvá alakulása. Arra, hogy az arab tavasz nyomán előretörő iszlamisták hasonló utat tesznek meg a liberális demokrácia felé, nem sok esély mutatkozik.
Hatalommegtartási ötleteket, módszereket viszont szívesen átvesznek. (A szerk.)