Tarlós István válaszlevele
Tisztelt Tóth Ákos!
Engedje meg, hogy röviden reagáljak a „Tarlós imája” című írására. Nem az Ön írásából sejthető indulattal, csak röviden és tárgyilagosan.
A kórházigazgatók „kirúgási” kísérletéről annak idején előzetesen nem tudtam. Önnek ezt bizonyítani nem tudom, ahogy az Ön gondolata is feltételezés. Éppenséggel megakadályoztam a kirúgásukat. Azt is észrevehette, hogy nagyon is a helyén maradt végül a pályázatok után is „baloldali kötődésű” szakember.
Soha nem tettem le „nagyesküt” a kórház-holdingosítás mellett, csak azt mondtam, annál nincs jobb, ha az önkormányzatnál marad a tizenkét kórház. A kórházak központi felügyeletét – tisztán pragmatikus okokból – kezdettől támogatom. A Pesti Imrével való „alkudozás” színtiszta fikció, min is kellene alkudozni, ha a kórházak nem az önkormányzathoz tartoznak? El sem dőlt még, hová kerülnek az intézmények. Az ügy azért áll, mert jogszabályi lehetőség híján senkinek nem adok át ingatlanokat.
Alstom-ügy: szíveskedjék elolvasni, miket írtak Önök azelőtt, hogy megnyertük a pert! Az írja, mi ziláltuk szét a beruházást? Ez az állítása minősíthetetlen. Olvassa el az eredeti (öt évvel ezelőtti) szerződést, majd az általunk korrigáltat! Vegye figyelembe, hogy három éve itt kellene lenni a szerelvényeknek. (A nem teljesített és jogilag is súlyosan aggályos szerződés felmondását egyhangúlag szavazta meg 2010-ben a közgyűlés, személy szerint Demszky Gábor is.) Ne felejtse el, hogy mi szereztük vissza azt a harminc milliárdot is, amit az előző vezetés teljesítés nélkül előre kifizetett és már mindenki veszni látott.
Római-parti árvízvédelmi mű: Demszky Gábor, majd Gyurcsány Ferenc is hosszú-hosszú évek óta ígérgette – mi megcsináljuk. Ön azt kérdezi: „hogy a fészkes fenébe lehetett a hullámtérre építési engedélyeket kiadni?” Én megmondom Önnek, Tóth úr. Úgy, hogy a Főváros (már korábban) üdülőövezetnek sorolta be a területet. Ezt nem kellett volna. Merthogy az elsőfokú építési hatóság nem mérlegelhet, ha ilyen övezetben üdülőre kérnek építési engedélyt, hanem köteles kiadni. Így szólt a jogszabály. Magyarországon pedig a világon semmi sem tiltja, hogy valaki életvitelszerűen az üdülőjében lakjon (még ha társas „üdülő” is).
Ilyen egyszerű a helyzet.
Tisztelettel:
Tarlós István