Hamis látszat?
A beszélgetés nem tartalmával lepett meg, hanem azzal, hogy egyáltalán elkészült és nyilvánosságot kapott, és hogy szerkesztőségükben senki sem akadt, akiben kételyek merültek volna fel a beszélgetéssel kapcsolatban. Senki sem tiltakozott, látván, hogy ki az a hölgy, akivelmunkatársuk kvaterkázik és évődik?
Nagy felelősség a Jobbik képviselőjének megnyilvánulási lehetőséget és felületet biztosítani, hiszen egy ilyen beszélgetéssel azt a hamis látszatot keltik, hogy elfogadható, amit e párt tesz, mond és cselekszik, végtére is a magánéletben lám, milyen kedves kislány a képviselő asszony? Demokráciákban a Dúró Dórához hasonló politikai nézeteket valló embereket elszigetelik, karanténba zárják. Önmagukra adó országokban elképzelhetetlen, ami itt történik. Kár, hogy ebben most már a Népszabadság is szerepet vállal.
Győri László szerkesztő
Tisztelt Győri Úr!
Elfogult véleményem szerint olykor a NOL-Totóban részt vevő politikusokról több derül ki egy-egy komolytalannak szánt kérdésre adott válaszból, mint egy akut problémákat feszegetőmélyinterjúból. A Jobbik demokráciafelfogásáról nekem is van véleményem, ettől függetlenül tudomásul veszem, hogy egy legitim módon parlamenti mandátumot szerző pártról van szó, amely több ezer magyar választó felhatalmazását bírja. Úgy vélem, kevesebb támogatója lenne a Jobbiknak, ha többen és pontosabban ismernék: mit és hogyan képviselnek. Ehhez talán ez a műfaj is hozzájárulhat. Mert szerintem a karanténba zárás és a szőnyeg alá söprés között érdemi különbség van. Kvaterkázásról pedig szó sincs. Ahogy nem volt egyik NOL-Totóban sem.
Tisztelettel:
Szalay Tamás Lajos