Példát mutató Püspökladány
Ezért örömmel értesültem arról, hogy Püspökladányban abból az alkalomból, hogy 25 éve várossá nyilvánították a települést, Arnóth Sándor – aki néhány éve az Országgyűlésben igen sértő megjegyzéssel illette az MSZP képviselőit, és ezért lemondott képviselői mandátumáról –, a Fidesz országgyűlési képviselője és a város polgármestere az ünnepi megemlékezésen köszöntötte a település díszvendégeit, Szűrös Mátyást, korábbi polgármestereit: dr. Matolcsy Lajost, dr. Farkas Dezsőt és dr. Molnár Lászlót, akit az MSZP támogatott a polgármesteri tisztség elnyerése érdekében.
A díszvendégek és Csontos János, az MSZP volt országgyűlési képviselője is szót kapott az ünnepi rendezvényen, ahol Arnóth Sándor megköszönte a város korábbi vezetőinek eredményes munkáját. Kornis Mihály a Népszabadság január 29-i számában megfogalmazta (Nem szabad fogságba esnem), hogy öreg fejjel a pártokon átívelő szolidaritás megszületéséért szeretnének megtenni minden lehetőt. Ezen szolidaritás csírája Püspökladányban jelen volt. Igen hasznos lenne, ha a püspökladányi eset nem egyedülálló lenne Magyarországon, mert csak így lehet a nemzeti együttműködést valóra váltani.
Számomra azért is felemelő érzés a püspökladányi történet, mert 1956-ban a Debreceni Egyetemen – miután népfelkelésnek minősítettem a jelentős történelmi eseményt – felmondták munkaviszonyomat, elbocsátottak, és néhány hónapi munkanélküliség után a püspökladányi Petri Telepi Általános Iskola alkalmazott annak ellenére, hogy közgazdász tanár vagyok. Itt is biztosították az önmegvalósulásomat.
Hazánk fejlődését nagymértékben elősegítené, ha a politikáról másképpen gondolkodó emberek számára minden kormány lehetővé tenné ezt az önmegvalósulást.
Dr. Takács Imre Hajdúszoboszló