Kik sértették meg a magyar népet?
A megtévesztett magyarok el is hinnék állításait, ha eszükbe nem jutna, hogy hivatalba lépésük óta folyamatosan szegték meg a „demokratikus elkötelezettséget”. Intézkedések sorát hozták, melyekkel ők sértették meg a magyar emberek sokaságát.
Hogy csak a fontosabb „sértéseket” említsük:
– Meggondolatlan nyilatkozataikkal „gyengítették” a forintot, sokmilliárdos kárt okozva az országnak, emelkedtek az üzemanyagárak, devizahitelek tízezrei dőltek és dőlnek be, ami sértő sok magyar emberre.
– Visszamenőleges törvénnyel adóztatnak úgy, hogy az ő kormányzásuk idején felvett tízmilliókat ne kelljen visszafizetni!
– Megcsonkítják Alkotmánybíróság hatáskörét.
– Sérti a magyar embereket, hogy a válságadó bevezetésének hatására nőtt a banki szolgáltatások és a villamos energia ára.
– Sértés a magyar társadalomra nézve, hogy nemzeti együttműködést hirdettek, ugyanakkor megszűnik az érdekegyeztetés.
– Az egységes 16 százalékos személyi jövedelemadó bevezetésével a jövedelmeket a jómódúak javára csoportosították át, mely
intézkedés különösen sérti az alacsony jövedelműeket.
– Az adóátalakítás okozta bevételi kiesést a magánnyugdíjpénztárak vagyonával akarják pótolni, lényegében kényszerítették az embereket a magánpénztárból való kilépésre, ami a legalapvetőbb emberi jog megsértése.
– Súlyosan sérti a szólásszabadságot az elfogadott médiatörvény, amivel cenzort ültettek a média nyakára saját pártjuk komiszszárjaival.
Ez utóbbival telt be a pohár, ami a kemény bírálatokat kiváltotta. A miniszterelnök azt mondja a bírálóknak „önöket csúnyán rászedték”! Ugyan kik szedték rá? Valakik – nyilván a hazai szocik. Ez a feltételezés sok magyar ember, és a Fidesz politikáját bíráló EU-képviselők megsértse.
A jelzett médiatörvénnyel Orbán Viktor politikájának bírálóit akarja kiiktatni. Ennek csak egy oka lehet. Fél a bírálatoktól.
Ha egyenes beszédet, és nyílt politikát folytatna, nem lenne mitől félnie. Ehelyett folytatja a kettős beszédet. Mást mond idehaza a „zembereknek”, és mást külföldön. Az EU-ban kijelenti, ha kifogások merülnek fel, hajlandó módosítani a törvényt, utána meg úgy nyilatkozik harcolni fog annak érvényre juttatásáért.
Most hogy az EU elnöki tisztére lépett, az lenne kívánatos, ha nem a demokratikus normákat sértő politikája miatti bírálatok jegyében telnének a tanácskozások, hanem az Európai Unió éppen elég gondjára keresnének és találnának közös megoldást. Keresnek és találnak is. Lehet, hogy nélküle?
Almási József Tatabánya