Ferihegy védelmében
Azzal indokolja, hogy így a nemzetközi köztudatban egyértelművé fog válni a nagy zeneszerző magyar mivolta. Egyben követjük ezzel azokat az országokat, amelyek egy-egy nagy repülőterüket az ország kiváló tudósainak és művészeinek valamelyikéről nevezik el.
Szőcs Géza – aki nem budapesti születésű – bizonyára nem tudja, hogy – amint Csordás Lajos cikkéből is kitűnik – a Ferihegy elnevezés helytörténeti, ma már Budapest-történeti emlék.
Liszt Ferenc nevét viszont egyrészt a róla elnevezett egyetem kapuja fölött a Mester szobrával, a Liszt Ferenc térrel, a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközponttal, a Liszt Ferenc Kamarakórussal, az Országos Liszt Ferenc Társasággal stb. őrzik. Nem utolsósorban pedig Liszt Ferenc magyarságának legmeggyőzőbb bizonyítékai mindazon alkotásai, amelyekben magyarságáról tesz tanúságot.
Végül két megjegyzés: ha Liszt Ferenc most élne, akkor hiába folyamodnék magyar állampolgárságért, ugyanis nem beszélt magyarul. Ha mégis róla neveznék el Ferihegyet, akkor a világon mindenütt szokásos rövidítési gyakorlat szerint LF-nek említenék a nevet: az LF-ről indulok, LF-re érkezem.
Szegény Liszt Ferenc!
Dr. Del Medico Imre Budapest