Egy adó – két szavazat
Tehát szó sincs nosztalgiáról, együvé tartozásról, hanem mint korábban szó volt róla, csak kőkemény szavazatszerzésről.
Nekem tulajdonképpen nincs kifogásom az ellen, hogy szavazzanak a magyar kettős állampolgárok, csak le kell szabályozni, hogyan tegyék. Amit Kövér László mondott, hogy mindenféle diszkriminációtól mentesen létrehozzák a magyar állampolgárok számára a választójogot, valójában diszkriminál, hiszen az engem mint egyszeres állampolgárt érintő dolgokról szavazhatna egy kettős állampolgár, míg én az őt érintő dolgokról nem szavazhatnék. Régi, de igaz a mondás: „Aki húzat, az fizet”.
Az adott állam polgárai adót fizetnek azért, hogy az általuk megválasztottak igazgassák az államot. A kettős állampolgárok általában a lakóhelyük szerint fizetnek adót, ott is szavaznak. Felvetődik a kérdés: miért jó a kettős állampolgároknak, hogy két helyen szavazhatnak? Erre a mai gyakorlatot nézve csak egy racionális válasz van. Az egyszeres (anyaországi) állampolgárok adójából minél több támogatást kapni. Az a párt, amelyikre szavaznának, vélhetően ezt honorálná. Miért jó ez az egyszeres állampolgároknak? Nem jó. Csak meg kell őket kérdezni erről!
Fentieket figyelembe véve, van egy javaslatom a kettős állampolgárok választójogát illetően. Hasonló létszámmal, mint belföldön, a külföldön élő kettős állampolgárok részére is ki kell alakítani az egyéni választókörzeteket. Mivel a világban meglehetősen szétszórva is élnek magyarok, hasonlóan a futball-vb selejtező csoportjainak kialakításához, itt is akár földrészenként lehetne egy-egy körzetet kialakítani. (Pl. Csendes-óceáni körzet, Dél-amerikai körzet stb.). A választói névjegyzék összeállítása ugyan okozna némi problémát, de azért ez megoldható. Az adott körzetben megválasztott képviselő jogosult lenne részt venni a magyar parlament ülésein tanácskozási joggal.
Így megkapják a kettős állampolgárok a választói jogot, mégsem torzítják az egyszeres állampolgárok választási akaratát. Fehérvári István Székesfehérvár