Hol van az EDDSZ?
A pedagógusok, a tűzoltók, a rendőrök, a vasúti dolgozók képviseletében nap mint nap megjelennek a sajtóban az érdekképviseletek vezetői. Na, de hol vannak az egészségügyi szakszervezet vezetői, hol van Cser Ágnes? Van még egyáltalán egészségügyi szakszervezet? Annyira rendben van a medicinában dolgozók körül minden, hogy meg sem kell már szólalni? Nem látják az egészségügyi szférában az elégedetlenséget, a nevetséges béreket (s persze a kiváltságos keveseknek jutó hálapénzeket), a létszámhiányt, az orvosok, a diplomás egészségügyi dolgozók, és az ápolói utánpótlás hiányát? Továbbra is kórházbezárások következnek, átstruktúrálás (holdingba szervezés, összevonások) – mi lesz a dolgozókkal?
A szakmai és minőségbiztosítási elvárások folyamatosan nőnek, ugyanakkor az anyagi források egyre szűkülnek; csökken a gyógyszer-, kötszer-, anyagés élelmezési keret; az energiaárak sem csökkennek; a beszállítók is egyre türelmetlenebbek a költségvetési intézmények tartozásai miatt. A jövő évi költségvetés – úgy tűnik most – semmiféle strukturális változásra nem nyújt forrást. Hová vezet ez? S miért nem halljuk mindezekről Cser Ágnest?
Sokféle ágazatban élveznek előrehozott és korkedvezményes nyugdíjat a dolgozók, valamint utazási, egészségügyi ellátási, és egyéb kedvezményeket, például utazási csekket.
Az állami és önkormányzati egészségügyben dolgozók is legalább annyit, de könnyen lehet, hogy több stresszt, kiégést, személyi amortizációt szenvednek el, mint a kedvezményezett szektorokban lévők. Miért nem járnak a szociális és munkaügyi juttatások, a nyugdíjkedvezmények ugyanúgy az egészségügyieknek is, mint más közalkalmazottaknak?
Miért hallgat ezekben a kérdésekben (is) Cser Ágnes?
Jövőkép? Nincsen, illetve nehezen látjuk. Kik gyógyítanak, operálnak, ápolnak majd bennünket? Talán a környező országokból idevándorlók? (Amíg meg tudjuk fizetni őket…, pontosabban: amíg a magyarországi egészségügyi bérek elegendőek az itt-tartásukhoz.)
Hol van Cser Ágnes?
Ha ő nincsen – vagy nem akar hasonló aktivitást kifejteni, mint korábban –, akkor az egészségügyi szakszervezet biztosítsa az alkalmas vezetést ágazatunk érdekeinek képviseletére!
Ne hagyja a szakszervezet az egészségügyi dolgozókat cserben!
Bíróné Kalmár Katalin diplomás eü.szakdolgozó 30 éve