Szimpla ügy
A szerző szerint a leírás merőben új megvilágításba helyezi a történteket, mert ha Giró-Szász Almássy Kornél viszszalépéséről akart beszélni, akkor miféle dávidi zsarolásról esik szó úton-útfélen. Ha meg Dávid Ibolya visszalépése lett volna a találkozó tárgya (a szöveg kétségtelenül ezt az értelmezési keretet is lehetővé tette), akkor Almássy zsarolta meg az MDF elnökét.
Ügyes! Csak az idősíkból kellett kibillenteni a történetet, s úgy tenni, mintha szeptember 12-én este, Giró-Szász telefonhívásának az időpontjában már nem lennénk túl Dávid Ibolya "leleplező" sajtótájékoztatóján - ami két sikertelen "meggyőzési akciót" követett. Merthogy az MDF elnöke akkor - az immár jól ismert hangfelvétellel - megjárta Csányi Sándor irodáját, ahogy Herényi Károly Tombor Andrásét, s mindketten Almássy visszalépését szorgalmazták, cserébe a kezükben lévő, s a megkeresetteket kényelmetlen helyzetbe hozó CD elsüllyesztéséért. De túl voltunk. A "pszichikai ráhatás" megtörtént. Sikertelenül. Giró-Szász közvetítőként pedig nem kezdeményezett, csak bonyolított.
Ilyen szimpla a történet. Aki Giró-Szász András és Somogyi Zoltán beszélgetésének teljes változatát elolvassa, maga is meggyőződhet róla.
Borókai Gábor,
a Heti Válasz főszerkesztője
Borókai Gábor nem velem, hanem a legfőbb ügyésszel vitatkozik, kritikai megjegyzései őt illetik. A legfőbb ügyész Szili Katalinhoz intézett levelében, melyben Dávid Ibolya mentelmi jogának felfüggesztését szorgalmazza, azt állítja, hogy Almássy Kornélt azon a találkozón zsarolták meg közvetítőkön keresztül, azon a találkozón igyekeztek a visszalépésre rávenni, amelyre Gíró-Szász a Heti Válasznak adott interjúja szerint már eleve azzal a szándékkal ment el, hogy Almássy "visszalépésének körülményeit" megtárgyalja. Köszönjük a Borókai Gábor által szerkesztett Heti Válasznak, hogy erre az elszólásra Gíró-Szász Andrásnak alkalmat adott.
Tóth Ákos