Éveken át molesztálta apja, bátyja és nagybátyja a 16 éves indiai lányt
Az India keleti részén fekvő Nyugat-Bengálban, Dhupguri nevű településen él családjával az a lány, aki csütörtökön egy tanárnőjének beszélt először a vele történtekről. Pénteken a rendőrségen panaszt tett apja, testvére és nagybátyja ellen, akik évek óta bántalmazták őt.
A rendőrségen elmondta, hogy anyja tudott róla, hogy rokonai rendszeresen megerőszakolják, ám nem tett semmit, hallgatott. A lány az évek során kétszer esett teherbe, és mind a két alkalommal elvetette a babákat, négyszer pedig öngyilkosságot kísérelt meg. A lányt a nagynénje gondjaira bízták - írja a Reuters.
Indiában körülbelül húsz percenként erőszakolnak meg egy nőt, a szexuális erőszakcselekmények, illetve az, hogy rengeteg ilyen gaztett felderítetlen marad, pedig egyre súlyosabb feszültséget okoz. A tettesek ugyanis sok esetben megússzák.
Tavaly új képregényhős született Indiában. Priya csoportos nemi erőszak áldozata lett, és mikor erről beszámol családjának, ők elzavarják otthonról, mondván szégyent hozott rájuk. A családja által kitagadott lány Siva és Párvati istenségeknek köszönhetően személyes tragédiájából erőt merít, és a történet végén egy tigris hátán tér vissza szülőfalujába, ahol leszámol azokkal, akik bántották. Ram Devineni, indiai-amerikai filmrendező, a képregény egyik alkotója elmondta, hogy a 2012 decemberében történtek ihlették a művet.
Leslee Udwin dokumentumfilmet készített a 2012 decemberében történt esetről, amikor is egy 23 éves orvostanhallgatót és párját megtámadták egy Dwarka negyedbe tartó buszon Újdelhiben. Vasrudakkal verték őket, a nőt pedig egy órán keresztül erőszakolták, majd mindkettejüket kihajították az útra a mozgó járműből. A lány néhány nap múlva belehalt sérüléseibe.
Az India lánya című film ellen több indiai kormányzati politikus felszólalt. Indiában be is tiltották vetítését. Venkaiah Naidu parlamenti ügyekért felelős miniszter a "hazája rossz hírének keltésére" szőtt nemzetközi összeesküvést emlegetett. Az indiai kormány a többi között a Google-nak és a YouTube-nak is jelezte: jogi ellenlépésekkel kell számolniuk, ha terjesztik e "szégyenteljes filmet".
A buszt vezető Mukesh Szingh azt nyilatkozta a kamerába, hogy az áldozatnak nem kellett volna ellenállnia, és ő tehet róla, hogy meg kellett halnia. "Egy tisztességes lány nem kószál az utcán este 9 órakor. (...) A fiúk és a lányok nem egyenlőek. A lányoknak a házimunka és a háztartás való, nem az, hogy a diszkókat és a bárokat járják lenge ruhákban" – mondta a férfi.
Sokan vannak, akik egyetértenek vele, és úgy gondolják, hogy az áldozatok tehetnek arról, hogy megerőszakolják őket. A kisebb városokban és falvakban a legtöbb áldozat épp ezért nem is beszél a vele történtekről, és nemcsak a szégyen, hanem a büntetéstől való félelem is visszatartja őket attól, hogy a rendőrséghez forduljanak.
Néhány helyen ugyanis a tanácsok de facto bíróságként funkcionálnak, és előfordul, hogy a nőket nemi erőszakkal büntetik. 2014 januárjában is ez történt egy 20 éves lánnyal, akit tizenhárman erőszakoltak meg a falusi tanács ítéletének megfelelően, amiért egy másik közösség férfitagjával folytatott viszonyt.