elkurtan

elkurtan

Schmitt Pál titkai

Ha abból indulunk ki, hogy a doktori disszertációja milyen titkokat rejtett, akkor akár meg is nyugodhatnánk a hír hallatán: a bíróság úgy döntött...

Ha abból indulunk ki, hogy a doktori disszertációja milyen titkokat rejtett, akkor akár meg is nyugodhatnánk a hír hallatán: a bíróság úgy döntött, nem nyilvánosak Schmitt Pál köztársasági elnökként hozott kegyelmi döntései.

Az Origo és a Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet közös keresetében próbálta elérni, hogy a vonatkozó dokumentumok megismerhetők legyenek, de a duó nem ért célba.

Pedig ezúttal tényleg nem indulhatunk ki a bolgár tudós fejéből kipattant Schmitt-doktori címből. Ebben az ügyben ugyanis ilyen veszély nem fenyeget. Legalábbis nehéz elképzelni, hogy például egy hollandiai börtönben üldögélő szekercés gyilkost érintő határozat control c-control v technikával történő privatizációja segített az államfőnek a magyarországi cellában pihenő fatolvaj beadványának megválaszolásában.

S ha a plágium gyanúja kizárva, akkor nehezen érthető, miért nem ismerhető meg, hogy az ország úgynevezett első polgára miért ad kegyelmet a társadalom nevében. Főként, mert a hírportál nem az érintettek névsorát akarta tudni, hanem azt: az államfő milyen vádak alapján elítélt embereket tartott érdemesnek a szabadságra.

Aktuálisan pláne irritáló az undor a nyilvánosságtól. Például azért, mert a kormányfő több mint testőre által irányított Terrorelhárítási Központ, amely nyilván naponta előzi meg a szeptember 11-eket, mert nincs olyan sejt a világon, amely ne akarna egy vitorlázórepülőt nekivezetni a Nyugati téri órának, lassan már új jelszót adhat a Facebook-fiókomnak, ha megunta a régit.

Fölfogni nem tudom, miért osztogathatott kegyelmet Schmitt Pál, hogy ily fontos: az indoklás titokban maradjon. Fölteszem egyetlen gyermekgyilkost, Oszama Bin Ladent, meg gazellavadászatért lesittelt kardfogú tigrist sem engedett vissza közénk. Ha pedig úgy cselekedett, ahogyan hite szerint a társadalomnak a legjobb, akkor nincs oka pisszegni.

Ám ebből most úgysem lesz méretes botrány: mindenki a telefonadóval, az IMF-mel, az Orbán-varázslattal, esetleg a Puzsér-kommentekkel foglalkozik.

Csak ha már ennyire belejött a gőgös hatalom a nyilvánosság köpködésébe (lásd még: Kövér és a terroristák), tegyen egy szívességet a társadalomnak: titkosítsa Matolcsyt is.

Elég ötven évre. 

2012.04.24 14:04

Ajánlott cikkek

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.