Orbán és a Dream Team
Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggel közölte: Matolcsy György lesz a Nemzeti Bank elnöke.
Most eltekintenénk a számtagadó gazdaságpolitika atyjának méltatásától, s ezúttal a miniszterelnök kabinetjében fölöttébb népszerű tündérmesekönyvének recenzióját sem közöljük, hanem inkább arra térnénk ki, mit kínál a posztorbánizmus a hatalom birtoklóinak.
Mármint aktuálisan nem mutatkozik nagy esély arra, hogy a Fidesz veszít, arra főként nem, hogy az egyesült ellenzék kétharmadot szerez, de Orbán a biztonság kedvéért felkészítette a struktúrát erre a szélsőséges esetre is.
Az úgynevezett független intézményeket ugyanis a kormányfő megbízható káderei vezetik. A korábbi Fidesz-képviselő Domokos László az ÁSZ élén, a korábbi Fidesz-képviselő Szalai Annamária a Médiahatóság csúcsán, a korábbi Fidesz-képviselőjelölt Polt Péter az ügyészség trónján, a Fidesz-kormány minisztere, Matolcsy György a jegybank elnöki irodájában, korábbi Fidesz-képviselő Balsai Istvánok az Alkotmánybíróságon, korábbi köhhöm, Böröczök a közmédiában, hogy a járásoktól a sportszövetségekig terjedő karikát ne is járjuk körbe teljesen. És példás visszafogottságról tanúbizonyságot téve, Szijjártó Pétert még ki sem nevezték főpohárnoknak, s egyelőre nem Semjén Zsolt az MTA elnöke.
Lehet merengeni azon, ez a keret miféle kormányzásra ad lehetőséget. Mert e szakemberek azt sokszor bizonyították már, sok mindenre hajlandók Orbán Viktorért. Azt még nem tudjuk, mire hajlandók az országért.
Mindenesetre ők Orbán Viktor Dream Teamjének a tagjai.
Aztán egyszer esetleg kipróbálhatnánk, milyen, ha az ország álomcsapata áll össze. Az elmúlt húsz évből nem következik ugyan egy ilyen radikális megoldás, de meg lehetne kockáztatni.
Még mielőtt elrugaszkodunk a Mariana-árokig.