Ufó-hívőt is kitüntetett az MMA
Átadták a köztestületi díjakat az Magyar Művészeti Akadémia (MMA) pénteki közgyűlésén: Nagydíjban Erdélyi Zsuzsanna Kossuth-díjas néprajzkutató, Életműdíjban Nemeskürty István Kossuth-nagydíjas író részesült. Emellett három elismerést első alkalommal osztottak ki. Erdélyi Zsuzsanna, az MMA Népművészeti Néprajzi Tagozata leköszönt vezetője "az elmúlt két év során a tagozat hosszú távú eredményes működését elméleti téren is megalapozó állhatatos munkásságáért" érdemelte ki az elismerést. Erdélyi Zsuzsanna elmondta: a díj csak részben az ő érdeme, ötven százaléka azokat az öregeket illeti, akik megőrizték a népi kultúrát. "Az ő tudásuk nélkül nem lennék sehol" – hangsúlyozta Erdélyi Zsuzsanna, hozzátéve, hogy nálunk a szóbeliség őrizte meg mindazt a népi hagyományt, amelyet máshol az írásbeliség is.
Nemeskürty István Széchenyi-díjas és Kossuth-nagydíjas író, irodalom- és filmtörténész, egyetemi tanár a "magyarság felemelkedésért bátran vállalt szolgálatáért, a szellemi összetartozást és nemzettudatot erősítő irodalmi, filmes és közéleti munkásságáért" kapta a díjat. Nemeskürty István helyett felesége vette át az elismerést. Első alkalommal osztották ki, a Művészeti Írói Díjat, amelyet Szakolczay Lajos József Attila-díjas irodalomtörténész, művészetkritikus vehetett át "az egyetemes magyar kultúra értékeinek közkincsé tétele érdekében kifejtett négy évtizedes művészetelméleti és művészetkritikusi munkássága elismeréseként".
Az először kiosztott Kováts Flórián-emlékérmet Kucsera Tamás Gergely filozófus, az MMA főtitkára kapta "több mint másfél évtizedes sokoldalú kultúraszervező tevékenysége mellett végzett kiemelkedő kulturális, oktatási és művészetigazgatási gyakorlati és elméleti munkásságáért".
Az MMA Aranyérmét ugyancsak első alkalommal ítélték oda. Széles Gábor Neumann János-díjas okleveles villamosmérnök "kivételes vállalatvezetői és gazdasági stratégiaalkotó eredményei mellett a nemzeti média támogatásáért, közéleti és közösségi tevékenységért" vehette át az elismerést.
A közleményből nem derül ki, hogy pontosan milyen közéleti, közösségi tevékenységével vívta ki a díjat az Echo TV és a Magyar Hírlap tulajdonosa – talán a "civil" Békemenet szervezésével, esetleg nemlétező szupertalálmányával érdemelhette ki a megtiszteltetést, hacsak nem az ufókról és az ionfáklyákról alkotott elméletei miatt.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Széles Gábor jó ideje terjeszti magáról, hogy valamiféle "energiacellával" megoldja a világ energiaellátását, de legalábbis fölvirágoztatja hazánkat, ötszáz éve nem látott fejlődést hoz, hovatovább újabb kétharmados győzelmet hoz a Fidesznek (ez utóbbit már abszolválták, a többi eredmény még várat magára). Az energiát a levegőből kicsatoló ketyere – amit állítása szerint hamarosan gyártani kezdenek – ráadásul nem is a leghajmeresztőbb ötlete a médiamogulnak. Nemrég tudhattuk meg Széles jóvoltából, hogy az eltűnt maláj repülőgépet ufók rabolhatták el, szavahihetőségét pedig többek között az is alátámasztja – az MMA által is joggal méltatott kivételes stratégiaalkotó eredményein túl –, hogy régóta magabiztosan mozog a repülés világában. A Facebookon többek között a levitációs technológiáról, az ionfáklyákról, féreglyukakról és térugrásról is közölt lélegzetelállító információkat (ezek értékéből szemernyit sem von le, hogy hozzászólásai hemzsegnek a helyesírási hibáktól).
Az üzletember a Hír24-nek tavaly adott interjújában el is ismerte, hogy hisz az ufókban, csak éppen az emberiség még nincs felkészülve rájuk. "Még úgy száz-százötven évet várnunk kell ahhoz, hogy az idegen lények megjelenését ne drámaként élje meg az emberiség".