Nem sikerült kinyomozni, honnan volt 240 milliója Simon Gábornak
Azt az eljárás során nem sikerült kiderítenie a nyomozóknak, hogy milyen forrásból származik az eltitkolt 240 millió forint. Az egykori képviselő nem segítette a rendőrség munkáját, kihallgatások során ugyanis nem tett érdemi vallomást.
Simon az eljárás során visszafizetett több mint 128 millió forint adóhátralékot. Ennek a lépésnek a lényege a védekezés szempontjából egyértelműen az, hogy költségvetési csalás gyanúja esetén a kettőtől nyolc évig terjedő büntetési tétel korlátlanul enyhíthető, ha a gyanúsított még a vádirat benyújtása előtt megtéríti az okozott kárt. A Napi Gazdaság szerint ezért előfordulhat, hogy az egykori MSZP-s politikus nem, vagy csak nagyon rövid időre kerül majd börtönbe.
Az pedig szinte bizonyosra vehető, hogy a bécsi bankszámlán parkoltatott vagyon megmaradó részével - több mint 100 millió forinttal - minden további nélkül rendelkezhet majd a volt szocialista országgyűlési képviselő.
Más a helyzet a Magnet Banknál fellelt 75 millió forinttal. Emlékezetes, hogy Simon azt állította: csak magyar állampolgársággal rendelkezik, nincs Bissau-guineai útlevele. Az úti okmány pedig, amellyel a budapesti Magnet Bankban számlát nyitottak a nevére, nem létezik. Az persze tény, hogy a pénzintézetnél nyitottak számlát Gabriel Derdak néven, ám a hatalmas összegért borítékolhatóan senki nem jelentkezik majd.
Az MSZP akkori elnökhelyettesét 2014. március 12-én helyezték előzetes letartóztatásba, majd a bíróság két hónappal később házi őrizetét rendelte el. Simon - mint az az eljárás során világossá vált - kiváló kapcsolatot ápolt az azóta elhunyt Welsz Tamással, aki más kétes ügyletei mellett afrikai útlevelekkel is üzletelt.