Juhász Péter segítséget kért Tarlóstól
Juhász levelében több gyanús ingatlanügyre is felhívta a főpolgármester figyelmét. Az egyik szerinte egy Deák Ferenc utcai ingatlan eladása körül bontakozott ki. Juhász szerint a belváros a törvényekre fittyet hányva elad egy ingatlant 78 millió forintért egy bennfentes ügyvédnek, amit el lehetne adni 100 millióval többért is egy nyílt versenyben. Ráadásul a Fővárosnak elővásárlási joga lenne.
Az Együtt alelnöke azt írja, hogy a főpolgármester túl azon, hogy megakadályozhatna egy korrupciós ügyletet, a budapesti adófizető polgároknak 100 millió forint plusz forrást szerezhetne, amiből juthatna például a 3-as metró és a HÉV felújítására is.
Juhász Péter igazát bizonyítva november végén 130 milliós vételi ajánlatot tett a Deák Ferenc utcai ingatlanra. Az Együtt politikusa három nap alatt összegyűjtötte a pénzt a Facebookon. Feladott egy hirdetést is 170 milliós irányárral, aznap 46-an érdeklődtek. Főként ingatlanosok hívták azzal, hogy ennyiért bármikor tudnak vevőt.
A héten újabb szintet lépett a korrupciós ügyek feltárása. Juhász a gyűjtéstől felbuzdulva, az Igazmondó Alapítvány segítségével egy nyolcvanmilliós alapot hozott létre. Az elképzelés az, hogy a belvárosi esethez hasonlóan vételi ajánlatot tesznek olyan ingatlanokra (vagy akár földekre), amelyeket szerte az országban korrupciógyanúsan próbálnak értékesíteni. Juhász hangsúlyozza: a cél nem az ingatlankereskedelem, hanem az, hogy a pályázat nélküli értékesítéseknél ellenajánlattal versenyt kényszerítsenek ki.
Juhász levele végén arra kéri Tarlós István főpolgármestert, hogy ne írja alá az elővásárlási jogról való lemondást a Deák Ferenc utca 23. (Deák tér 3.) ingatlan vonatkozásában, hanem éljen elővásárlási jogával. Vegye meg a Főváros az ingatlant, és vagy tartsa meg közösségi tulajdonban, vagy - az alaptörvény szellemének és betűjének megfelelően - piaci áron adja el.