„Az történt most Franciaországban, ami Izraelben 20 éve zajlik”
Közleményében hangsúlyozta, hogy „Izrael vállvetve harcol Hollande elnökkel és a francia néppel a terror elleni közös háborúnkban”, együttérzését fejezte ki az áldozatok családjával, és a sebesülteknek gyors felépülést kívánt egész Izrael nevében.
Izrael franciaországi nagykövetsége tudatta, hogy az eddigi információk szerint nincs izraeli állampolgár a halottak és a sérültek között.
A Yedioth Ahronoth angol kiadásának riportja Izraelhez valamilyen módon kötődő párizsi zsidókat szólaltat meg, akik úgy látják, hogy ez a terrorakció már nem a megelőzőekhez, hanem az Izrael által elszenvedett támadásokhoz hasonlít, a terror ezentúl itt is a hétköznapok részéve válhat, a félelem és a bizonytalanság állandósulhat: sosem lehet tudni, mikor, hol érkezik a következő csapás. Ezt támasztja alá jelenleg a lakosság hangulata. Párizs ma reggel „egy másik világban ébredt”.
Egy Párizsban élő, izraeli tanulmányait nemrégiben befejező diák azt nyilatkozta a lapnak: „haza akarok menni. Izraelben legalább biztonságban érzem magam”.
Mások is látni vélnek hasonlóságokat. Egy francia biztonsági szakértő a legnagyobb francia hírtelevízió adásában szintén úgy látta, hogy az történt most Franciaországban, ami Izraelben 20 éve zajlik.
A lapok többsége nem írt arról, hogy közvetlenül izraeli vagy zsidó érdekeltségek ellen irányultak volna a támadások, egyetlen olyan szál van, amely akár erre is elvezethet. A legtöbb áldozatot követelő mészárlás színhelye, a Bataclan klub a Times of Israel információi szerint zsidó tulajdonban van, és gyakran ad helyet Izraellel szolidáris rendezvényeknek, emiatt több fenyegetést is kaptak az utóbbi évek során.
Ugyanakkor a Jerusalem Post beszámolója szerint egy palesztinpárti aktivistaszervezet egyik vezetője felvetette egy bejegyzésében, hogy az is lehet, hogy Izrael áll a merényletek mögött. A „Free Gaza”-mozgalom egyik alapítója szerint azt akarhatták megtorolni, hogy néhány napja az Európai Bizottság úgy döntött, nem lehet az Unió területén izraeli termékként forgalomba hozni az 1967-ben elfoglalt területekről (Ciszjordániából és a Golán-fennsíkról) származó árukat.
A terrorakciókat a Palesztin Hatóság elnöke, Mahmud Abbasz is elítélte, és kifejezte együttérzését a francia kormánnyal és néppel egyaránt.
Ma este ottani idő szerint fél hétkor a tel-avivi Rabin téren szolidaritási tüntetést tartanak Franciaország mellett, az eseményt az izraeli francia nagykövetség szervezi.