Először látogatott izraeli miniszterelnök Görögországba
Az izraeli sajtó hangsúlyozta a két ország közeledésének fontosságát, különös tekintettel Izrael és a Görögországgal szomszédos Törökország diplomáciai viszályára, amely a gázai segélyflottillát ért, 9 török halálos áldozatot követelő izraeli támadás után robbant ki. Az újságok rámutattak arra is, hogy Athén hagyományosan jó kapcsolatokat ápol az arab országokkal és a palesztinokkal, utalva az esetleges közvetítés lehetőségére is.
A Jeórjiosz Papandreu görög kormányfővel tartott találkozója után Benjámin Netanjahu kijelentette, hogy közvetlen tárgyalásokat remél a palesztinokkal "a nagyon közeli jövőben". "Készek vagyunk elmenni Kairóba, Washingtonba, készek vagyunk elmenni bárhova, hogy mozgásba lendítsük a folyamatot" - mondta.
Athéni külügyminisztériumi források hangsúlyozzák: Görögország semmi esetre sem kívánja azt a látszatot kelteni, mintha Törökország és Izrael vitájában az utóbbi oldalán állna.
Más görög források szerint ugyanakkor Athén érdekelt az Izraellel való politikai és gazdasági kapcsolatok elmélyítésében, ami a Netanjahu és görög kollégája közötti tárgyalások fő témája. Utaltak arra, hogy a Görögország és Izrael közötti viszonyban több mint két éve kezdődött javulás. Ennek jele, hogy az izraeli légierő 2008 után idén is gyakorlatot tartott Görögországban. Sőt, májusra újabb hadgyakorlatot irányoztak elő, ezt azonban - nem sokkal a nemzetközi segélyflottillát ért, hatalmas nemzetközi felháborodást kiváltó izraeli támadás után - Athén kérésére lemondták.
Jól tájékozott athéni körökre hivatkozva a hírügynökségek arról számoltak be, hogy Görögország új terveket dolgozott ki a Gázai övezetben élő palesztinok ellátásának segítésére. Ezek lényege, hogy a palesztin területek ellátása olyan harmadik országbeli kikötőkből történne, amelyek élvezik mind Izrael, mind az arab államok bizalmát. Az egyik ilyen kikötő Görögországban található - utaltak rá a források.
Baloldali görög szervezetek tiltakoztak az izraeli miniszterelnök látogatása ellen, és további tiltakozó akciókra szólítottak fel. Az Akropolisz falára ismeretlen személyek a tiltakozás jeleként egy palesztin zászlót tűztek ki.