A Szolidaritás nem kért Romneyból
Mitt Romney tárgyalt meghívójával, Lech Walesa volt államfővel, Donald Tusk kormányfővel, Radoslaw Sikorski külügyminiszterrel, majd Bronislaw Komorowski elnökkel is. Előadást tartott a varsói egyetem könyvtárában. Az ott elmondott szövegből hiányoztak a várt külpolitikai alapvetések, a tudósítók néhány hangzatos szólamot emeltek ki, amelyekben Romney dicsérte a lengyelek szabadságszeretetét, hűségét Amerikához és részvételüket George W. Bush elnök iraki és afganisztáni háborúiban.
Walesa egy tévéinterjúban „tanulékonynak és szellemesnek” jellemezte a de facto republikánus elnökjelöltet. Az általa alapított Szolidaritás azonban erőteljesen elhatárolódott tőle. Nem csak azért, mert Walesával rosszban vannak, de bírálták Romney szakszervezet-ellenes nézeteit is. Nincs közük a látogatáshoz, szögezte le a Szolidaritás.
Romney méltatta a NATO jelentőségét és leszögezte, hogy „Oroszország az USA fő geopolitikai ellenfele”. Ennél sokkal többet azonban nem tudtak meg a lengyelek az egykori massachusettsi kormányzó eszméiről. Előzőleg az amerikai sajtó azt feltételezte, hogy Romney az amerikai lengyelek és a katolikusok szavazatait akarja biztosítani a lengyelországi kitérővel. A lengyel sajtó kételkedik abban, hogy megnyerhető így az amerikai lengyelség. A katolikusoknak szólhattak a mormon vallású Romney hangsúlyozottan méltató szavai a hazájában továbbra is nagyon népszerű II. János Pálról, a néhai pápáról. De kérdéses, hogy a konzervatív nézeteiről ismert Karel Wojtyla ugyanolyan népszerű-e az Egyesült Államokban, mint szülőföldjén.
Varsóban a republikánus jelölt megkoszorúzta az ismeretlen katona sírját. Az őt kísérő amerikai tudósítók megpróbáltak kérdezni tőle korábbi baklövéseire vonatkozóan. Romney nem válaszolt, de szóvivője, Rick Gorka a fenébe küldte el a riportereket, felszólítva őket, hogy csókolják meg a hátsó felét.