Csókoljátok meg a seggem! – válaszolt a szóvivő
Miután Londonban leszólta az olimpiát, Jeruzsálemben pedig gyakorlatilag barbárnak nyilvánította a palesztinokat, az amerikai sajtó lázas ceruzahegyezéssel készült arra, európai körútja harmadik és utolsó helyszínén, Lengyelországban vajon milyen kínos kiszólásra ragadtatja magát Mitt Romney. A számítás bevált, a kiszólás azonban ezúttal nem kínos, hanem sértő volt, és maguk az újságírók kapták – ehhez képest szinte szerencse, hogy nem a de facto amerikai republikánus elnökjelölt, hanem „csak” a szóvivője, Rick Gorka engedte el.
Az egész oka valószínűleg az, hogy az Egyesült Államok hagyományos európai szövetségeseit felölelő körút alatt Romney mindvégig látványosan kerülte az újságírók társaságát. Utoljára Londonban volt hajlandó válaszolni a sajtó kérdéseire, és bár visz is magával újságírókat, a repülőutak egyikén sem volt hajlandó szóba állni velük – annak ellenére sem, hogy különgépe a három eddigi útból két alkalommal több mint négy órát töltött a levegőben.
A sajtókíséret alighanem ezt az elhanyagoltságot unta meg Varsóban, amikor egyéb híján a kordon túloldaláról kiabált be kérdéseket az ismeretlen katona emlékművétől éppen távozóban lévő Romneynak. A CNN riporterét az érdekelte, aggódik-e Romney a körút malőrjei miatt, a New York Times újságírója azt firtatta, készül-e közleménnyel a volt massachusettsi kormányzó az általa körülbelül vérig sértett palesztinok előtt, valaki a Washington Posttól pedig azt kérdezte, hogy akkor most mi is van az európai látogatást szegélyező kiszólásokkal. Gorka először felszólította az amerikai újságírókat, hogy tanúsítsanak tiszteletet, elvégre Lengyelország egyik kegyhelyén vannak, majd amikor azt hallotta, hogy a sajtónak máskor esélye sem volt kérdezni, türelmét és eszét vesztve felmordult: Csókoljátok meg a seggem – vetette oda az egyik riporternek, majd társának a biztonság kedvéért hozzátette: Dugd fel magadnak a kérdéseidet!
Gorka később felhívta a két újságírót, és bocsánatot kért a finoman szólva durvára sikerült megjegyzésekért, de Romney európai kirándulását valószínűleg ez sem menti meg attól, hogy diadalút helyet bakifesztiválként emlékezzenek rá. Nagy-Britanniában egyik tárgyalópartnere, David Cameron kormányfő és Boris Johnson londoni főpolgármester is helyretette a de facto amerikai republikánus elnökjelöltet a londoni olimpia leszólása után, később pedig az egész palesztin vezetés tiltakozott, amikor Romney egy jeruzsálemi adománygyűjtő eseményen „kulturális különbségekkel” magyarázta, hogy a palesztin területek gazdaságilag elmaradottabbak Izraelnél.