A volt elnök szerint Hitler után Brüsszeltől is megvédtek minket a britek
A politikus megjegyezte, hogy az EU-ban gyors és alapvető változásokra van szükség a következmények enyhítése, s még inkább a rugalmasabb és a polgárok elvárásait az eddiginél sokkal jobban figyelembe vevő uniós közösség megteremtése érdekében.
Andrej Babis minisztreelnök-helyettes lapunknak nyilatkozva a népszavazás végeredményét nagy pofonnak minősítette, amelyből az uniónak minél előbb fel kell tápászkodnia, mert a brit voksolásokat továbbiak is követhetik, amelyek akár az unió végét is jelenthetik. „Ezt a folyamatot az EU csak a polgárok által is érzékelhető reformokkal, többek között a brüsszeli bürokrácia felszámolásával lehet megakadályozni. Végzetes hiba lenne, ha az EU alapító tagjai a többi tagországot még átfogóbb integrációra kényszerítenék" - szögezte le a miniszterelnök-helyettes.
Lubos Zaorálek a CTK hírügynökségnek kifejtette: a Brexit egyik tanulsága mindenképpen az, hogy Brüsszel nem szakadhat el a tagállamoktól, a jelenleginél sokkal naprakészebben kell reagálnia a polgárok hétköznapi gondjaira.
Az ellenzéki cseh pártok vezetői felszólították a kabinetet, hogy mielőbb álljon elő olyan konkrét javaslatokkal, amelyek az EU reformjához szükségesek.
- Nagy-Britannia elhagyja az EU-t, Hollandia és Franciaország jöhet
- „Nagy-Britannia elesett” – sokkban a kint élő magyarok
- Cameron októberben lemond – Percről percre a népszavazás után
- A skótok és az északírek is a válást fontolgatják
- A nyugdíjasok intézték el Angliát
További Brexit-hírek: >>>
Üdvözölték a britek „bátor és előremutató" döntését a cseh szélsőséges pártok és mozgalmak vezetői. Miroslav Lidinský, a parlamenti Hajnal (Úsvit) elnöke hangoztatta: „Csehországnak mielőbb követnie kell a brit példát. A népszavazás nem cél, hanem eszköz ahhoz, hogy Nagy-Britanniával együtt visszatérítsük Európát a Lisszaboni Szerződés által megszabott zsákutcából" - jelentette ki a pártelnök.