Hajtóvadászat a fő testvérek után
A Muzulmán Testvériség azonban ellenállást hirdet. A szerdáról csütörtökre virradóra tartott menetelésük szerencsére békésen befejeződött – írta az Al-Ahram online kiadása. Visszatértek a Naszr városrészben lévő Rabba al-Aduija mecsethez, ahol tizenkét napja tart az ülősztrájk. A sajtó úgy tudja, hogy ennek a helynek a közelében rejtőzhetnek a testvériség vezetői, beleértve Mohamed Badit, a szervezet legfőbb irányítóját.
Legalább kétszáz vezető ellen adtak ki letartóztatási parancsot. A szervezet tagadja a vádakat, hangsúlyozzák, hogy ők mindig a békés ellenállást hirdetik. Ezért például elítélték azt a merényletkísérletet, amelyet a Sínai-félszigeten hajtottak végre egy magas rangú egyiptomi katonatiszt ellen. Ahmed Wasfi vezérőrnagyot a Gáza melletti Rafah városában akarták megölni. A félsziget területén az egyiptomi hadsereg nagyszabású műveleteket folytat – Izrael engedélyével. A The Times of Israel úgy tudja, hogy legalább kétszáz iszlamista fegyverest öltek meg, közülük 32-en a Hamasz tagjai voltak. A Gázai övezetet uraló palesztin szervezet semlegességé deklarálta az egyiptomi válságban, de nyilvánvaló – írja az izraeli portál –hogy a Muzulmán Testvériség oldalán áll. Adli Manszur ideiglenes elnök, az ideiglenes kormány és a katonai vezetők viszont az Öböl-országokat tud- hatják maguk mögött. Az elmúlt napokban 12 milliárd dollár segítséget kapott tőlük a kiszáradóban lévő kairói kincstár. Az USA is „megértő”. A hadseregnek újabb F–16-osokat szállítottak le, mivel még nem döntötte el a Fehér Ház, hogy a katonai hatalomátvétel puccsnak minősül-e.
A The New York Times kairói beszámolója felhívja a figyelmet arra, hogy Mohamed Murszi eltávolítása óta javultak az egyiptomiak életkörülményei: megszűntek az áramkimaradások, lehet üzemanyaghoz jutni, a rendőrök visszatértek az utcákra. Ezt egyesek úgy értékelik, hogy a Mubarak-rendszerhez hű elemek mesterségesen hoztak létre válsághelyzetet.