Liberálisok: fedőszervezetként működik a Jobbik?

Gyanús ez a Jobbik Fodor Gábor pártjának. Nagyon gyanús.

A Nemzetbiztonsági Bizottság kedden csak a jobbikos Kovács Béla személyét és orosz kapcsolatait vizsgálta, de a Liberálisok szerint nem lehet ennyinél megállni.

A Jobbik teljes kapcsolatrendszerét és pénzügyeit át kell világítania a bizottságnak - adott esetben a nemzetbiztonságnak - és ennek a vizsgálatnak az orosz szálak mellett az iráni kapcsolatokat is vizsgálnia kell.

A szabadelvű párt lapunkhoz eljuttatott közleményében emlékeztet, hogy a Jobbik már a parlamentbe jutása előtt elkezdte kiépíteni iráni kapcsolatrendszerét.

Vona a 2009-es EP választásokra az iráni elnöktől kért választási megfigyelőket és az Iráni Forradalmi Gárdától segítséget. Az iráni nagykövettel már 2007-ben találkozott a pártvezető, Morvai Krisztina pedig 2009-ben járt Iránban egy "emberjogi" konferencián.

2010-et követően - a párt parlamentbe jutása után - az iráni-jobbikos találkozások egyre sűrűbbek lettek - folytatódik a közlemény. 2010 novemberében a Hazatérés Templomában fogadtak vezető jobbikos politikusok többek között iráni, szíriai, libanoni delegációt, ahol Balczó Zoltán és Gyöngyösi Márton is Izrael-ellenes beszédet mondott.

2011-ben egy iráni gazdasági delegáció látogatott a jobbikos városokba, Gyöngyösre, Gyöngyöspatára és Tiszavasváriba. A látogatás lezárására a Hazatérés Templomában került sor iráni üzletemberek, valamint Vona, Gyöngyösi és ifj. Hegedűs Lóránt részvételével.

2012 szeptemberében jobbikos képviselők járnak az iráni nagykövetségen, 2013 áprilisában Vona Gábor részvételével zajlott kereskedelemről szóló magyar-iráni tárgyalás egy étteremben. Mindeközben a jobbikos polgármesterek sorra hoznak létre iráni testvértelepülési kapcsolatokat.

A jobbik a parlamentben is kiállt "barátai" mellett: a párt nyilvánosan elutasította az Iránt sújtó EU-s és amerikai fellépést, és üdvözölték az iráni atomdúsításról szóló szankciók enyhítését. A jobbikos képviselők hangosan tiltakoztak akkor is, amikor az iráni külügyminiszter gépét kitiltották hazánk légteréből 2011-ben.

"A Nemzetbiztonsági Bizottság most úgy tekint a Jobbikra, mintha csak puszta véletlen lenne, hogy Kovács Béla ott politizál, holott felmerül a gyanú, hogy a Jobbiknak olyan szerepe van, mint egy keltető-, vagy mint egy fedőszervezetnek. Ki tudja, hány Kovács Béla van még a pártban, és melyikük hány napot tölt Moszkvában vagy Teheránban?" - kérdezik a Liberálisok.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.