Közgép után közmunka
Jávor Benedek frakcióvezető Szabó Rebekával közösen tartott keddi, budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy az LMP tíz országgyűlési képviselője és körülbelül húsz aktivistája július 11-én behatolt a Közgép telephelyére, ott a bejárati sorompónál összeláncolták magukat, és leültek a bevezető út két oldalára.
Az ellenzéki politikus közölte, akkor az ellen a "korrupciós mutyigyakorlat" ellen tiltakoztak, amelyik az "Orbán-kormány elmúlt két évében normává vált".
Elmondta, hogy az ügyben eddig meghozott jogerős ítéletekben fejenként százezer forintra büntették a résztvevőket. Az LMP képviselői úgy döntöttek, hogy a büntetést 120 óra közérdekű munkában ledolgozzák, mert nem akarják pénzhez juttatni "azokat a kormányzati szereplőket, akik aztán ezeket a forrásokat ugyanúgy visszaosztják az oligarcháknak" – jelentette be.
A közérdekű munkát elsőként Szabó Rebeka kezdi meg, aki az ügyben már felkereste a munkaügyi hivatalt. A képviselő elmondta, hogy biológusi végzettségének megfelelően a Magyar Természettudományi Múzeumban teremőrként, illetve kiállítás- és tárlatvezetőként teljesíti a 120 órát. Hangsúlyozta, hogy miután ez 15 nyolcórás munkanapot jelent, elsősorban hétvégenként dolgozik majd a múzeumban.
Jávor Benedek hangsúlyozta, hogy az LMP aktivistái között vannak olyanok, akik családi vagy munkaügyi okok miatt nem tudják vállalni a közérdekű munkát. Ezért arra kért mindenkit, aki támogatja az LMP-t vagy szeretne fellépni a "hazai korrupciós gyakorlat ellen", hogy anyagilag is járuljon hozzá a büntetések kifizetéséhez.
Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy ha nem gyűlik össze elegendő támogatás, akkor az LMP "valamilyen formában helyt fog állni" az aktivistáiért.
A két képviselő a sajtótájékoztatót "Ők lopnak, mi dolgozunk" feliratú kitűzőt viselve tartotta. Jávor Benedek azt mondta, hogy az őkkel arra az oligarchakörre utalnak, amelyik "csapdába ejtette a magyar államot", és amelyiknek az érdekében "már jogszabályalkotás is zajlik".