Zenével hallgattatják el a magyar ellenzéket?
A lapunkhoz eljuttatott sajtóközlemény szerint Alfonso Ruiz de Assín, AER-elnök levelében az Európai Unió 2009-es távközlési reformcsomagjára emlékeztetett. Ez előírja, hogy a tagországoknak tiszteletben kell tartaniuk állampolgáraik alapvető szabadságjogait az elektronikus csatornákhoz való hozzáférés biztosításakor, úgy, ahogy azt az emberi jogok európai egyezménye is garantálja. A rádiófrekvenciák a közjót szolgálják, alapvető társadalmi, kulturális és gazdasági értéket képviselve. Egy független, törvény betűje szerinti eljárás kulcsjelentőségű a szólásszabadság és a médiapluralizmus szempontjából – hívja fel a figyelmet a levél, amely szerint Magyarországon „szabálytalanságokat mutat” a sugárzási engedélyek megújítása.
A szabálytalanságok közé tartozik, hogy a médiahatóság késve teszi közzé a pályázati feltételekről szóló információkat, és módosítja az engedély használatának feltételeit – állapítja meg az AER. A szervezet szerint mindez gátolja a hozzáférést a beszélgetős műsorokhoz a zenei tartalmakkal szemben „az ország egyik fontos területén”, Budapesten.
A szervezet sérelmezi továbbá azt is, hogy nem átlátható a frekvenciák kiosztása, vagyis hogy milyen kritériumok alapján kap meg vagy veszít el frekvenciát a rádió, és „egyenlőtlenségek” vannak azok között a feltételek között, amelyek lehetővé teszik egy-egy rádió terjeszkedését a főváros körül.
Az AER minden bizonnyal a Klubrádió frekvenciaengedélye körüli huzavona kapcsán írt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak kedden – azzal párhuzamosan, hogy a Szalai Annamária vezette hivatal új, 60 napra szóló frekvenciaszerződés megkötésére tette jogosulttá az ellenzéki adót.