Vizsgálják a repülőgép-szerencsétlenség okát
Az áldozatok között 11 gyerek is van, a hozzátartozók már elkezdték azonosítani a holttesteket. A gépért felelős légitársaság, a Bhoja Air biztosította, hogy minden családból legalább egy embert eljuttat a fővárosba.
A Bhoja Air vezetőjének megtiltották, hogy elhagyja az országot, amíg a vizsgálat tart. A légitársaság 1993 óta működik, 2001-ben pénzhiány miatt felfüggesztette a járatait, de a múlt hónapban újraindult. A gép eddig csak Lahore és Karacsi között repült, a pénteki volt az első útja Pakisztán fővárosába. A cég szerint az alacsony jegyárakkal akarták felvenni a versenyt a többi légitársasággal.
A gép az Iszlámábád közelében lévő Hussain Abad településen csapódott be. Állítólag nagyon rossz volt az időjárás: vihar volt, és jégeső is esett. A BBC tudósítója szerint azonban többen is felvetették, hogy a pakisztáni légiirányítás nem működött rendesen, Rehman Malik belügyminiszter pedig azt mondta, utána fognak járni, hogy mennyire volt régi a gép.
– Ki fogjuk vizsgálni az ügyet, akár a repülőgépben volt hiba, akár a világítással volt gond, akár az időjárás volt rossz – mondta a miniszter. A gyenge pakisztáni kormányt a média azonnal össztűz alá vette, és kritizálta, amiért a légitársaság megkapta a működési engedélyt, és kétlik, hogy a kormány alaposan kivizsgálja majd az ügyet.
A legutóbbi nagy repülőgép-szerencsétlenség – és egyben Pakisztánban eddig a legnagyobb – 2010 júliusában történt, akkor 152-en haltak meg.