Visszatérne az orosz cári család
Zakatov hangsúlyozta, hogy a hazatérés nem a monarchia helyreállítását jelentené, s a Romanovok például jótékonysági és kulturális projektekkel foglalkozhatnának. Korábban már az is elhangzott, hogy kártérítési igényeket sem támasztanának.
Ugyancsak feltételként jelölte meg a politikai repressziók áldozataivá vált Romanovok és a hozzájuk közelállók teljes rehabilitálását. Megelégedéssel szólt arról, hogy eddig 18 személyt rehabilitáltak már, de kijelentette: további 11 személy vár rehabilitálására, köztük a II. Miklós cárral és családjával kivégzett orvos, lakáj, szakács és szobalány.
Zakatov felvetette, hogy adják vissza a földrajzi objektumok történelmi neveit, és változtassák meg azokat, amelyek hóhérok nevét viselik. Elismerte, hogy a cári birodalomban sem volt minden a legnagyobb rendben, de úgy vélte, arra nem volt példa, hogy hóhérokról neveztek volna el utcákat.
Az újságírók megkérdezték, hogy a Romanovok családtagokként tekintenek-e a tavaly Jekatyerinburg mellett talált földi maradványokra. Zakatov szerint ezzel kapcsolatban sok kétely van, és az orosz ortodox egyház nem fogadja el az eddigi számos vizsgálat eredményeit, az egyház álláspontja pedig a család számára meghatározó.
Az egyház nem ismerte el a cár földi maradványainak eredetiségét bizonyító vizsgálatokat sem, noha azokat több családtag maradványaival együtt a Romanovok hagyományos temetkezési helyén, a szentpétervári Péter-Pál erődben helyezték végső nyugalomra.