Vallomásra kérik Strauss-Kahn nőit
„Ha van olyan nő Franciaországban vagy Afrikában, akit szexuálisan bántalmazott vagy megerőszakolt Dominique Strauss-Kahn, hívjon fel engem, mert segíteni akarunk neki" - mondta Kenneth Thompson a France 2 francia közszolgálati televízió híradójában szerdán este sugárzott interjúban.
A hétfői bírósági meghallgatást követően a nyilvános felhívás feltehetően Tristane Banon francia újságírónak szólt, aki Strauss-Kahn letartóztatását követően jelezte: fontolgatja, hogy egy közel tíz éve történt szexuális bántalmazás miatt ő is panaszt tesz a politikus-közgazdász ellen. Ez azonban nem történt meg, s Banon ügyvédje egy hétfő esti francia televíziós műsorban a visszakozást azzal indokolta, hogy ügyfele nem kívánja az amerikai igazságszolgáltatást befolyásolni.
A nőkkel szembeni diszkriminációs ügyekre specializálódott Kenneth Thompson ismert arról, hogy a rendőrségi vagy munkahelyi visszaélések áldozatául esett nők által indított perekben több millió dolláros összegű kártérítéseket ér el. Francia hírmagyarázók szerint a „Strauss-Kahn-ügyet" egy gazdag és befolyásos fehér férfi és szegény fekete nő közötti ellentétként fogja majd beállítani a bíróság előtt. Ez pedig nem feltétlenül rossz hír a védelem számára, amely azt próbálja bebizonyítani, hogy a feltételezett áldozat az egész feljelentési üggyel pénz szeretne keresni.
Egy amerikai bűnügyi újságíró a blogján eközben arról számolt be, hogy Nicolas Sarkozy francia államfőt évek óta barátság fűzi Ray Kellyhez, New York rendőrfőnökéhez. Leonard Levitt azt írta, hogy Sarkozy 2006-ban még belügyminiszterként becsületrenddel tüntette ki az amerikai rendőrt a terrorizmus ellen folytatott harcért. DSK – aki valószínűleg Sarkozy fő kihívója lett volna a jövő évi elnökválasztáson – a városban tartóztatták le egy guineai származású szobalány megerőszakolásának vádjával. Hétfőn ártatlannak vallotta magát a bíróság előtt.
A franciául kiválóan beszélő Ray Kelly - aki korábban az amerikai vámhivatalt vezette -, legutóbb tavaly nyáron járt a francia elnöki hivatalban, egy francia kollegája kitüntetésének átadásán. Levitt szerint ez arra utal, hogy a kapcsolat továbbfejlődött Sarkozy és Kelly között, aki szeret szívességeket tenni "olyan befolyásos személyiségeknek, akik esetleg neki is tehetnek szívességeket".
Levitt elsősorban azt kifogásolta, hogy a rendőrfőkapitány gyakorlatilag semmit nem tett annak kiderítésére, hogy ki szivárogatta ki a rendőrségről a Strauss-Kahnra nézve terhelő bizonyítékokat, miközben korábbi, hasonló esetekben szigorúan lépett fel. Bruno Roger-Petit, a Le Nouvel Observateur című francia baloldali hetilap politikai újságírója keddi blogjában "tanulságosnak" nevezte, hogy Sarkozy és Kelly személyes kapcsolatáról eddig egyetlen francia sajtóorgánum sem számolt be.