Utolsó próbálkozások Iránnal
Teherán azt állítja, nem állít elő nukleáris fegyvereket, a nukleáris energiát békés célokra használják.
Philip Hammond brit külügyminiszter azt mondta, az utolsó nyomást próbálják mérni Iránra, természetesen ha ez nem sikerül, akkor meg kell nézni, hová juthatnak ebből a helyzetből. Amerikai tisztviselők szerint természetes, hogy 24 órával a határidő előtt egy sor lehetőségről vitáznak. A delegáltak később határozzák meg egy esetleges megállapodás kereteit.
Az iráni elnök, Haszan Róhani szerint ha a Nyugat nem tesz túlzott követeléseket, akkor a megegyezés elérhetővé válhat.
A kínai külügyminiszter is megérkezett a bécsi tanácskozásra, ami azt jelenti, hogy az ENSZ BT öt tagja jelen van a találkozón. Vang Ji elmondta, hogy azért érkezett a megbeszélésre, hogy javaslatot tegyen a központi kérdések rendezésére.
A BBC közel-keleti elemzője szerint a siker sokat segítene Irán elszigeteltségén, és megváltoztatná a stratégia egyensúlyt a Közel-Keleten. A nyugati diplomaták szervezkedései megrémítik Szaúd-Arábiát és Izraelt is.
A keményvonalas iráni és Egyesült Államokbeli politikusok próbálják megakadályozni a megállapodást. Egyik fél sem látja okát, hogy enyhítsen a kölcsönös gyanakváson.
Irán vasárnap közölte, lehetetlen a november 24-ére kitűzött határidőt betartva átfogó megállapodást kötni a perzsa ország atomprogramjáról.