Újra háború felé tart a Gázai övezet
Az övezetet uraló Hamász palesztin radikális szervezet egyik szóvivője közölte, hogy az izraeli gépek hat hullámban támadtak. Kétszer a Dzsabalíja menekülttábort vették célba, harmincnál több embert - többségükben gyermekeket - megsebesítve. Másik két csapásmérés Gáza városára irányult, ahol ketten sebesültek meg. Támadás érte még az északi Bét-Lahíja és a középső Hán-Júnisz várost is.
Egy izraeli szóvivő megerősítette a támadások hírét. Állítása szerint egy fegyverraktárt és négy rakéta-indítóállást támadtak a gépek az övezet északi és déli térségében. A hadsereg azt közölte, hogy a Vaskupola nevű rakétavédelmi rendszer legalább 37, Dél-Izraelre kilőtt rakétát hárított el.
A három évvel ezelőtti háromhetes izraeli offenzíva óta nem volt két nap alatt annyi halálos áldozata a Gázai övezetben az Izrael és a palesztinok közötti fegyveres konfliktusnak, mint pénteken és szombaton: 15 palesztin halt meg palesztin rakétatámadásokra adott izraeli válaszcsapásokban.
Az első palesztin rakéták miatt indított első izraeli légicsapásokban két palesztin halt meg, köztük Zuheir al-Kaiszi, a Népi Ellenállási Bizottságok nevű fegyveres csoport főtitkára. Tel-avivi bejelentések szerint ezeket a haláleseteket megbosszulandó palesztin fegyveresek csaknem 240 újabb rakétát lőttek ki Izraelre, a rendre válaszul indított izraeli légitámadásokban pedig újabb 11 palesztin halt meg, köztük az al-Kudsz Brigádoknak - az Iszlám Dzsihád szélsőséges szervezet katonai szárnyának - tíz tagja.
Az izraeli légierő szombaton újra légicsapásokat hajtott végre a Gázai övezet déli részén, megölve három palesztin motorost. A vasárnap is folytatódó izraeli légicsapások további három palesztin életét követelték. Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő leszögezte: a légicsapások addig folytatódnak, amíg szükség lesz rájuk. A sérültek száma hatvanöt, az ENSZ és az Európai Unió nyugalomra szólította fel a 2008 után újra háború felé sodrodó feleket.