Trump a Brexit élharcosával parádézott
Ovációval fogadott beszédében Nigel Farage azt fejtegette, hogy hozzá hasonlóan Donald Trump is a politikai elit ellenzője, és szintén gátat vetne a bevándorlásnak. Mindazonáltal leszögezte: nem biztosítja támogatásáról Trumpot, mert - mint fogalmazott -, nem akarja ugyanazt a hibát elkövetni, mint Barack Obama jelenlegi amerikai elnök, aki az Európai Unióban maradásra ösztökélve az Egyesült Királyság polgárait, beavatkozott a szigetország belügyeibe.
Farage azonban közvetve mégiscsak Trump mellett foglalt állást. Így fogalmazott: "ha amerikai állampolgár volnék, nem szavaznék Hillary Clintonra, még ha fizetnének is érte". Majd, mintegy nyomatékot adva szavainak, leszögezte: "Nem szavaznék Hillary Clintonra, még ha ő fizetne is érte".
A brit politikus aktivitásra is buzdította a nagygyűlésen megjelenteket, mondván: "vegyék fel a bakancsukat", és menjenek kampányolni. Véleménye szerint ugyanis "minden lehetséges, ha elegendő számú jóakaratú ember készen áll arra, hogy szembeszálljon az elittel".
Donald Trump a tavaszi kampányban élénken támogatta az Egyesült Királyság kilépését az Európai Unióból, ám ami a bevándorlást illeti, éppen az elmúlt napokban változtatott korábbi, keménynek mondott állásfoglalásán, és szelídebb, békülékenyebb hangokat üt meg. A múlt héten már arról beszélt, hogy emberségesen kell megoldani az Egyesült Államokban tartózkodó, mintegy tizenegymillió illegális bevándorló sorsát, szerdán pedig az amerikai Fox televízióban - Sean Hannity műsorában - már úgy nyilatkozott, hogy maradhatnak a bevándorlók, legalábbis egy részük, de állampolgárságot nem kapnak.
Donald Trump álláspontjának megszelídülését egyébként Ted Cruz texasi szenátor - aki szintén elnökjelölt-aspiráns volt - azzal kommentálta szerdán: "megmondtam, hogy Trump valójában álarcot viselő liberális".