Tovább zaklatják Malina Hedviget
Megbízható források szerint a bíróság első fokon elutasította az indítványt, bár ezt hivatalosan még nem erősítették meg. A döntés azonban nem jogerős.
Malina Hedvig kálváriája immár hat esztendeje tart. 2006.augusztus 25-én bántalmazták őt a dél-szlovákiai Nyitrán, mert a Konstantin Egyetem közelében levő parkban magyarul beszélt. A vizsgára induló egyetemi hallgatót a helyi kórházban látták el, majd pedig néhány napig Dunaszerdahelyen ápolták. A rendőrség példátlan gyorsasággal, már szeptember 10-én beszüntette a nyomozást azzal az indokkal, hogy bűncselekmény nem történt, az állítólagos sértett pedig nem mondott igazat. Három hónappal később pedig két feljelentés alapján, hamis tanúzás alapos gyanúja miatt indítottak eljárást a leány ellen. Az egyik feljelentőről az oknyomozó újságírók kiderítették, hogy évekig a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) alkalmazottja volt. Malina Hedvig még abban az évben kiváló eredménnyel fejezte be tanulmányait. Férjhez ment, jelenleg Dunaszerdahelyen él, két gyermek édesanyja. Tavaly a Radicová-kormány egymondatos bocsánatot kért tőle, mert az ügyében előfordulhattak olyan körülmények, amelyek miatt emberi és állampolgári jogai sérülhettek. Malina Hewdvig pedig visszavonta a strasbourgi emberjogi bíróságra benyújtott panaszát. Mindezek ellenére a főügyészség nem szűntette meg a nyomozást ellene. – A pozsonyi főügyészség úgy viselkedik, mintha állam lenne az államban. Jogi értelemben abszurd helyzetben vagyunk, mert a kormány nemrég elismerte, hogy megsérthették védencem emberi jogait, ugyanakkor továbbra is gyanúsítják őt -- nyilatkozta lapunknak Roman Kvasnica, a megvádolt asszony ügyvédje.
Idén kora tavasszal az ügyész pszichiátrai vizsgálatra rendelte az asszonyt, két, általa kiválasztott hatósági szakértőhöz. Segítségükkel azt kívánta utólag kideríteni, hogy a csallóközi hölgy milyen elme-és lelki állapotban volt 2006. augusztus 26-án, s mennyire szavahihető. Malina Hedvig megjelent a rendelőben, de emberi jogaira és a szakértők elfogultságára hivatkozva egyetlen kérdésre sem volt hajlandó válaszolni. Ezután indítványozták az elmegyógyintézeti megfigyelését. Lucia Kurilovská, a pozsonyi igazságügyminisztérium büntetőjogi szakértője szerint ha jogerős bírósági döntés születik, akkor a vádlott köteles magát alávetni az elrendelt vizsgálatnak. Ha ezt nem teszi meg, akkor 1650 eurós pénzbírsággal sújthatják – közölte.
Megkeresésünkre Roman Kvasnica leszögezte: a pozsonyi főügyészség abszurd és kíméletlen módon zaklatja a kétgyermekes fiatalasszonyt. Kifejezte azt a reményét is, hogy a bíróság nem fog segédkezni ebben a felháborító és undorító mesterkedésben.