A török bánya vezetője szerint nem volt semmiféle gondatlanság

A beomlott török bánya vezetője tagadja, hogy bármiféle figyelmetlenség történt volna a legalább 284 halottat követelő bányaszerencsétlenség kapcsán - írja a BBC. Az üzemeltető szerint nem nyilvánvaló, hogy mi okozta a bányarobbanást és a beomlást.

Törökország történelmének eddigi legsúlyosabb bányakatasztrófáját valószínűleg a megmagyarázhatatlan okokból történő hőfelhalmozódás okozta. A keddi robbanás során szén-monoxid került a bányába, ahol 787-en dolgoztak. A robbanást 363-an élték túl, 122-en sérültek meg és még tizennyolcan rekedtek a bányában, róluk azonban nem tudni, életben vannak-e. Az energiaügyi miniszter szerint a robbanás okozta tűz még mindig ég odalenn, de már nem olyan erősen.

Számos sajtótájékoztató központi kérdése, hogy vajon volt-e a bányának vészkijárata, biztonsági szobája, ahol a bányászok egy időre menedéket kereshettek.

ányászati tisztviselők azt mondták, hogy a bányában már van egy vészkamra, azonban az a felsőbb szinteken található és bezárták,mivel a munkálatokat ott befejezték. A bánya alsó részén lévő mentő kamrán pedig még dolgoztak.
Mentőkamrák építése nem volt jogi követelmény, a bánya menekülési útvonallal rendelkezett – mondták tisztviselők.
Erdogant sokan bírálták, amiért nem mutatott különösebb sajnálatot a robbanás kapcsán. A közmédiában nagy vihart kavart Erdogan egyik tanácsadójának, Juszuf Jerkelnek az esete, aki egy szélsőbaloldali aktivistát rugdalt. Később olyan képek is megjelentek magáról Erdoganról, amin a miniszterelnök látszólag pofon vág egy tiltakozó a helyi szupermarketben.

A kormányt azzal is vádolják, hogy a 2005-ben államosított bányában nem tartott rendszeresen ellenőrzéseket. A kormány a vádakat visszautasította, mondván, hogy legutóbb márciusban tartottak állapot felmérést.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.