Tilos az elrabolt diáklányokért tüntetni Nigériában

A nigériai rendőrség betiltotta az április közepén elrabolt diáklányok ügye miatt szervezett tüntetéseket.
A demonstrációk az elrablás utáni napokban kezdődtek, majd hamar országos méretet öltöttek, és azóta is tartanak. Elsősorban az utcán tüntető tömegeknek köszönhető, hogy a világ felfigyelt a Boko Haram szélsőséges iszlamista csoport által elrabolt több mint 200 diáklány esetére, akiket azóta sem sikerült a kormánynak kiszabadítani. Ahogy telnek a hetek, úgy éri egyre több kritika a kormányt, amely részben az elégedetlen hangok elcsitítása érdekében parancsolhatott megálljt a demonstrációknak.

Joseph Mbu rendőrkapitány azonban egy közleményben azzal indokolta a lépést, hogy a tüntetések „komoly biztonsági kockázatot" jelentenek a lakosokra és a tüntetések környékén közlekedő autósokra, ugyanis a rendőrség információi szerint merénylők arra készülnek, hogy csatlakozzanak a menetekhez, majd bombát robbantsanak, írja a CNN.

Az április 14-én, Borno állambeli Chibok városkából elrabolt több mint 200 diáklányról egyre ritkábban érkeznek hírek. Bár a rendőrség a közelmúltban bejelentette, tudja, hol vannak a lányok, a kormány azonnal leszögezte, hogy nem indítanak katonai műveletet kiszabadításukért.

Az iszlamista csoport ugyan hetekkel ezelőtt felajánlotta a fogolycsere lehetőségét, a kormány hallani sem akar róla, hogy bebörtönzött militánsokat engedjen el a lányokért cserébe. Egyelőre úgy tűnik, hogy patthelyzet alakult ki, ám a Boko Haram megállíthatatlanul tombol a nyugat-afrikai országban.

A 2002 óta működő szervezet – amelynek neve Hausa nyelven azt jelenti, hogy „a nyugati oktatás bűn/tiltott" – az utóbbi hónapban majdnem napi rendszerességgel hajtott végre merényleteket az ország különböző pontjain, legalább 200 ember halálát okozva ezzel.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.