Szíriai menekült holttestére bukkantak az alagútban
A baleset csütörtök este történt, a "valószínűleg szíriai állampolgárságú, húsz év körüli migráns" holttestét valamivel éjfél előtt találták meg egy tehervonatnál az alagútban. A vasúti közlekedést nem kellett felfüggeszteni, miután a tehervonat egy mellékvágányon állt, amikor a férfi megpróbált felkapaszkodni rá.
A Párizst Londonnal összekötő szuperexpresszeket üzemeltető Eurostar szerint a tragédia nincs hatással a vasúti közlekedésre, amely a hétvégén nagyon sűrűnek ígérkezik az Angliában megrendezésre kerülő rögbi-világbajnokság miatt. A szombat esti Olaszország-Franciaország mérkőzésre több ezer francia szurkolót várnak Londonba.
Az alagutat üzemeltető Eurotunnel megerősítette a hírt, és ismételten arra kérte az illegális bevándorlókat, hogy ne próbáljanak meg a vonatokra felkapaszkodva átjutni Nagy-Britanniába.
"Sajnáljuk, ami történt, s ami újabb bizonyítéka annak, hogy minden illegális átjutási kísérlet a La Manche-csatornán jelentős kockázatokkal jár" - mondta a vállalat szóvivője.
Calais kikötővárosában és környékén mintegy 3 ezer külföldi, elsősorban kelet-afrikai, afganisztáni és szíriai él illegálisan felállított sátortáborokban, arra várva, hogy a La Manche-csatorna alatti alagúton áthaladó vonatokra felkapaszkodva, illetve a csatornát átszelő kompokon elbújva, átjusson a túlsó partra. A szigorú francia bevándorlási politika miatt ugyanis a migránsok között az a vélekedés terjedt el, hogy Nagy-Britannia szívesebben fogadja be a menekülteket, mint Franciaország.
A francia vasúttársaság (SNCF) a nyáron megerősítette a három méter magas kerítést a calais-i vasútállomás körül, hogy lehetetlenné tegye a feljutást a vonatokra, így azok száma, akik vonatokra vagy kamionokra felkapaszkodva megpróbálnak átkelni Nagy-Britanniába, nyár végére egy nagyságrenddel, száz-kétszáz közé csökkent éjszakánként az egy hónappal korábbi kétezerhez képest. Közülük tucatnyian vesztették életüket áramütés vagy egyéb balesetek miatt.