Sarkozy Iránt fenyegeti a kövezésre ítélt nő miatt
Lévy - aki az iráni nő támogatására létrejött francia mozgalom egyik vezéralakja - hozzátette: Sarkozy tudatta az iráni hatóságokkal, hogy ha Szakinénak csak a haja szála is meggörbül, azonnali hatállyal vége szakad a párbeszédnek. A filozófus kifejezetten örült annak, hogy a nemzetközi mozgósítás eredményeként egyelőre felfüggesztették a büntetés végrehajtását. A brit diplomácia feje, William Hague az Egyesült Államokhoz és az ENSZ-hez csatlakozva elítélte a barbár ítéletet, amely csak tovább rontana Irán megítélésén. Hague szerint még mindig nem késő visszavonni a döntést.
Az iráni igazságszolgáltatás szerdán megerősítette, hogy Mohammadi-Astiani tökéletes egészségnek örvend, és ügye a tartományi bíróság előtt van. Manusehr Mottaki iráni külügyminiszter is megerősítette szerdán, hogy az asszony ügyében még nem született végleges ítélet. Teherán megrovóan beszélt a Nyugat arcátlanságáról, amellyel a bűnöző Mohammadi-Astiani ügyét emberi jogi kérdéssé alakította át, és nyomásgyakorlásra használja fel. Egy tisztségviselő azzal vádolta az ellenséges nyugati médiát: szándékosan az iszlám köztársaság ellen hangolja az országokat azzal, hogy olyan hamis információkat jelentet meg, mint Mohammadi-Astiani közelgő kivégzése.
A megkövezés elleni nemzetközi bizottság úgy értesült kedden, hogy szerdán esedékes a 43 éves iráni családanya büntetésének végrehajtása, ám a kivégzésekre kijelölt reggeli órák elmúltak anélkül, hogy a nőnek bármi baja esett volna. Az iráni asszonyt 2006-ban ítélték halálra. Férje meggyilkolásában való bűnrészességért akasztást kapott, házasságtörésért pedig megkövezést. Az első büntetést fellebbezés után végül 10 év börtönre enyhítették.
A nemzetközi közösség nagy felzúdulással fogadta az ügyet, és több fórumon követelték Mohammadi-Astiani szabadon engedését. Irán ennek hatására felfüggesztette a büntetés végrehajtását, hozzátéve, hogy az ítélet továbbra is érvényben van.