Sanders: Büszkén mondom, hogy Henry Kissinger nem a barátom
A témaválasztás magyarázata: Nevadában és Dél-Karolinában tartják a következő előválasztásokat, több mint egy hét múlva, s mindkét szövetségi államban nagy lélekszámú afroamerikai és spanyol ajkú közösség él. Hillary Clinton ezúttal visszafogottabban vitázott, kerülte, hogy sokszor támadja élesen a vetélytársát, s inkább gyakorlatias, tapasztalatokra építő politikusként mutatkozott.
Mindazonáltal nem takarékoskodott Sanders bírálatával. "Kötelességünk, hogy ne tegyünk olyan ígéreteket, melyeket aztán nem lehet betartani" – fogalmazott Clinton, utalva Sandersnek az általános egészségbiztosítási és tandíjmentes oktatási rendszer megteremtésére tett ígéreteire, Sanders a szerinte a gazdagoknak kedvező gazdasági rendszer megreformálását sürgette, felháborodottan utalva arra, hogy a leggazdagabbak nem adóznak az Egyesült Államokban, hanem kimenekítik a vagyonukat, például a Bermudákra.
A bevándorlók helyzetének rendezését illetően mindkét politikus amellett állt ki, hogy mielőbb állampolgársághoz kell juttatni az illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodó mintegy tizenegymillió embert.
Sanders ezúttal is megismételte a valamennyi kampányrendezvényén hangoztatott álláspontját, miszerint Clintont túlságosan is fogva tartják a Wall Street érdekei, s kampánya is tizenötmillió dollárt kapott a Wall Street nagybankjaitól. "Ugyan, ne vegyük semmibe az amerikaiak intelligenciáját! Az Isten szerelmére, miért adna a Wall Street óriási kampány-hozzájárulásokat? Valószínűleg szórakozásból, mert ki akarja hajítani a pénzt az ablakon, nem?" – dühösködött Sanders. Clinton azzal vágott vissza, hogy Barack Obama az amerikai történelem legnagyobb arányú kampány-hozzájárulását kapta annak idején a Wall Streetől, és mégis "nekiment" a nagybankoknak. Sanders nem hagyta magát: a bankok csak némi büntetést fizettek, egyetlen bankvezetőt sem vontak felelősségre – érvelt.
Hillary Clinton különösen "élénk" lett, amikor külpolitikai kérdések kerültek terítékre. Az Iszlám Államról és Oroszországról szólva sietett emlékeztetni külügyminiszterségére, miközben Bernie Sanders arra emlékeztetett, hogy annak idején, Clintonnal ellentétben, ő nem szavazta meg az iraki inváziót. Clintonnak címzett bírálatára ráerősített azzal, hogy felidézett egy könyvet, melyben Clinton arról beszélt, hogy mentora nem más volt, mint Henry Kissinger. "Büszkén mondom, hogy Henry Kissinger nem a barátom. Ő az egyik legdestruktívabb amerikai diplomata" – fogalmazott a vermonti szenátor.