Rohamrendőrök az athéni tévészékházban
A rendőrök könnygázt is bevetettek, hogy feloszlassák a tömeget, és előállítottak két egykori tévést, valamint két szakszervezeti vezetőt – köztük Panagiotisz Kalfagianniszt, az ERT szakszervezeti elnökét –, akik ellenállást tanúsítottak. Az ostrom hírére a tévéseket támogató athéniek kezdtek gyülekezni a székház előtt.
Az ERT tévét júniusban zárta be a kormány, és elbocsátotta 2600 munkatársát. Az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) által elvárt megszorításokkal indokolt, váratlan döntés nagy felhördülést keltett Görögországban és külföldön is, az egyik koalíciós párt pedig otthagyta miatta a kormányt.
Az épület elhagyását megtagadó újságírók az ERT bezárása után az interneten csatornát indítottak, eközben pedig a kormány egy átmeneti közszolgálati adót indított DTV néven. Nerit néven egy új, átszervezett közszolgálati televízió indítását is tervezi a kormány, ez 2014-ben kezdhet sugározni.
Az ERT 1989-ig, a kereskedelmi csatornák indulásáig Görögország egyedüli televíziója volt. Már a kilencvenes években fellángoltak viták, hogy megéri-e fenntartani, Antonisz Szamarasz kormánya pedig az idén júniusban döntött úgy, hogy megválik az évi 300 millió eurót felemésztő intézménytől.