Rice kiszáll a versenyből
Kiszáll az Egyesült Államok külügyminiszteri székéért folytatott versenyből Susan Rice. Az amerikai ENSZ-nagykövet csütörtökön jelezte, hogy nem pályázza meg a tisztséget, miután a republikánusok bejelentették, hogy nem támogatják a jelöltségét. A republikánusok kifogása Rice ellen az, hogy a politikus tévesen nyilatkozott a szeptember 11-én a bengázi amerikai konzulátus elleni támadás kiváltó okáról, és több nyilvános szereplése során is „spontán akciónak”, és nem terrortámadásnak nevezte az incidenst. A támadásban az Egyesült Államok líbiai nagykövete, Christopher Stevens és három másik amerikai diplomata életét vesztette.
Hírszerzési információkra hivatkozva közvetlenül a támadás után Rice és több amerikai tisztségviselő is azt mondta, hogy egy iszlámgyalázó amatőr film, a Muzulmánok ártatlansága vezetett a konzulátus ostromához, nem terrortámadás történt. Az a későbbi vizsgálatokon derült ki, hogy a titkosszolgálati jelentések első szövegváltozatában benne volt az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet felelősségét firtató felvetés, ám ezt James Clapper amerikai nemzeti hírszerzési igazgató kihúzatta a diplomatákhoz eljuttatott háttérdokumentumból. Rice-t a republikánusok a közvélemény félrevezetésével vádolták meg; szerintük szeptemberben, az elnökválasztási kampány közepén Barack Obama demokratái egyszerűen nem akartak terrortámadást emlegetni, mert az az elnök esélyeire kedvezőtlenül hatott volna riválisával, Mitt Romney-val szemben.
Három héttel az elnökválasztás előtt Hillary Clinton jelenlegi külügyminiszter egyébként vállalta a felelősséget Bengáziért. A külügyminiszteri poszt az ő távozásával januárban üresedik meg, és Rice csütörtöki visszalépése azt jelenti, hogy az Obama-adminisztráció valószínűleg John Kerryt, a szenátus külügyi bizottságának elnökét jelöli majd tárcavezetőnek.