Osztrák menekülttábor Pozsony és Rajka közelében
Az osztrák hatóságok ezzel a gyors döntéssel a traiskircheni menekülttáborban szinte már elviselhetetlen zsúfoltságon igyekeznek enyhíteni. Mivel a migránsok a bergi létesítményből is szabadon eltávozhatnak, várható, hogy sokan Pozsonyba, onnan pedig Csehországba indulnak, mert a legtöbbjük végső célja Németország.
Robert Kalinák szlovák belügyminiszter közölte, hogy emiatt is megszigorítják a határ ellenőrzését, és az elfogottakat visszatoloncolják Ausztriába. Újságírók további kérdésére azt válaszolta, hogy nincs tudomása arról, vajon mikor érkeznek Traiskirchenből Bősre a menekültek.
"A júniusban megkötött osztrák-szlovák kormányközi egyezmény alapján az első 250 személy e hónap, ugyanennyi migráns pedig szeptember végéig jön Bősre, a vízerőmű felújított egykori munkásszállójába, ahol addig tartózkodnak majd, ameddig Ausztriában nem döntenek menekültjogi kérelmeikről. Azután mindannyian visszatérnek a szomszédos országba. Az egyezséget két évre kötöttük, de indokolt esetben öt évre is meghosszabbítható. Bősön már megerősítettük a helyi rendőrőrs létszámát, és egyéb biztonsági intézkedéseket is foganatosítottunk" - így a szlovák tárcavezető.
A Marián Kotleba vezette szélsőséges Mi Szlovákiánk Néppárt (LSNS) szeptember 1-jére, a szlovák alkotmány emléknapjára a bevándorlók és az ország iszlamizációja ellen tiltakozó menetet és nagygyűlést szervez a dél-szlovákiai nagyközségben. „A bátor bősieket, akik népszavazáson ellenezték a helyi menekülttábor megnyitását, támogatni kell. Azért is, mert a kormány nem veszi figyelembe az álláspontjukat" - olvasható a párt felhívásában.