Összeesett és meghalt egy fukusimai munkás

A hatvanas éveiben járó férfi a radioaktív víz megtisztításához szükséges eszközöket szállított az erőműbe, amikor összeesett.

Macumoto Naojuki, az erőművet üzemeltető Tokyo Electric Power (Tepco) társaság szóvivője elmondta, hogy a hatvanas éveiben járó férfi a radioaktív víz megtisztításához szükséges eszközöket szállított az erőműbe. Munkahelyén összeesett, majd a kórházban meghalt.

Egyelőre nem tudják, hogy mi okozta a munkás halálát. Az biztos, hogy nem kapott sugárfertőzést. A szükséges védőfelszerelést - maszkot, kesztyűt és védőruhát - viselte, és az első gyorsellenőrzés nem mutatott ki az egészségre káros mennyiségben sugárzó részecskéket sem az öltözékén, sem a testén.

Japánban több mint két hónapja küzdenek az ország történelmének legsúlyosabb nukleáris üzemi balesetével, amelyet az váltott ki, hogy – a földrengés és szökőár után - áramhiány miatt leállt a fukusimai atomerőműben a reaktorok hűtőrendszere.

Fél év kell Fukusima helyreállításához

Minimum fél év kell ahhoz, hogy a szakemberek teljes ellenőrzésük alá vonják a megrongálódott fukusimai atomerőműben zajló folyamatokat. Kan Naoto szerint  6-9 hónapot vesz igénybe, hogy teljesen fel tudják számolni a fukusimai atomválság következményeit. A japán kormány tartja magát a korábban bejelentett határidőkhöz - tette hozzá a miniszterelnök.

A helyreállítási munkák ugyanakkor módosulhatnak, mert a napokban kiderült: a március 11-i földrengésben és szökőárban megrongálódott atomerőmű egyes reaktorában teljesen leolvadtak a fűtőelemek. Az atomerőművet üzemeltető vállalat, a Tepco közben bejelentette, hogy egy szennyvíztározóba szivattyúzza az erősen radioaktív vizet az erőmű hármas reaktorából. Összesen négyezer tonna sugárszennyezett vizet fognak eltávolítani.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.