Összeesésig játszatták felügyelőik a kínai rabokat

Internetes játékokra kényszerítették a rabokat több kínai munkatáborban - írja a The Guardian. Nappal utat építettek, kemény fizikai munkát végeztek, éjjel pedig ülhettek a monitorok előtt, amíg össze nem estek.

Szörnyekre lövöldöztek, golyók elől menekültek, kapukon bújtak át, hogy minél több kreditpontot gyűjtsenek.

A kreditpontokat a tábor felügyelői aztán készpénzre váltották: így zsákmányolták ki duplán a tábor lakóit. Erről egy korábbi, ám szintén kényszermunkára fogott börtönőr számolt be a brit lapnak, aki azt is hozátette: utóbbiből jóval több bevételre tettek szert, mint a hagyományos kényszermunkából. Állítólag napi 400-500 dollár is befolyt, persze ebből a rabok egy centet sem láttak.  

Nemcsak ez volt furcsa a fogvatartás alatt: a tábor őrei komoly üzletet bonyolítottak le abból, hogy autóülés huzatokat exportáltak Dél-Koreába és Japánba. A táborlakóknak közben kommunista szövegeket kellett memorizálniuk, hogy így "róják le adósságukat" a társadalomnak. Ám a legdurvább büntetés mégis a kényszer internetezés volt.

Kínában virágzik a "gold farmingnak" nevezett üzlet: a virtuális kreditpontok összegyűjtése után azok gyorsan gazdát cserélnek, igencsak valóságos pénzért. Játékosok milliói hajlandók pénzt adni értük, hogy előreléphessenek az online játékokban, mint például a World of Warcraftban. A China Internet Center szerint csak 2008-ban 1,2 milliárd fontnak megfelelő pénz cserélt így gazdát Kínában. Bár a pekingi kormány ezt a kereskedelemet 2009-ben külön jogosítványhoz kötötte, valószínűnek tűnik, hogy tovább virágzik a feketepiacon is.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.