Orosz hackerek törték fel a Fehér Ház rendszerét
A Fehér Ház ezzel kapcsolatban korábban azt közölte, hogy a hackerek az elnöki hivatal komputerrendszerének csak a nem titkosított részébe voltak képesek behatolni. A CNN úgy tudja, hogy a behatolók hozzáfértek az elnök programjának nem publikus részéhez, amely ugyan nem titkos, de "kényes" információ.
A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI), az elnök biztonságáért felelős Secret Service és az amerikai hírszerző szervek arra a következtetésre jutottak, hogy az orosz hackerek a Fehér Házba való bejutáshoz előbb a diplomáciai tárca gépeibe törtek be - már a saját e-mail-szervert használó Hillary Clintonnak a miniszteri posztról való távozása után.
A behatolóknak a kizárásuk után sikerült visszatérniük a hálózatba. A CNN-nek nyilatkozó egyik illetékes szerint az oroszok több hónapon át beleláttak a hálózatba, és nem tudni, hogy teljes mértékben sikerült-e kiszorítani őket onnan.
A hírtelevízió szerint az orosz behatolások durvasága meglepte az amerikai kormányt. James Clapper, az amerikai nemzeti hírszerzés igazgatója (DSI) februári szenátus meghallgatásán úgy fogalmazott, hogy "a kiberfenyegetés komolyabb, mint azt korábban feltételezték".
A Fehér Ház kedden közölte, hogy a CNN által közölt értesülések egy tavaly nyilvánosságra hozott incidensre vonatkoznak, de a kommüniké arra nem tért ki, hogy ki állt az incidens mögött, és nem kívánta kommentálni a sajtóhír állításait. Mark Stroh szóvivő a közleményben leszögezte, hogy az amerikai elnöki hivatal "nagyon komolyan veszi" az ilyen támadásokat, és az említett esetben is azonnal lépések történtek ennek kivizsgálására és a további hasonló esetek veszélyének csökkentésére.
Ben Rhodes, az Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának helyettes vezetője kedden megismételte, hogy a titkosított számítógépes hálózatba nem hatoltak be hackerek.