Na'vi hódít olasz kampányban
Vicces videókkal vigasztalják magukat a főváros székelte tartományban a március utolsó hétvégéjén urnákhoz várt választók. Interneten politizálnak, ha már majális lett a politikai megmozdulásokból. A római Popolo téren, a balközép lengette zászlait a Simone Cristicchi énekelte "Sarko-sì Sarko-no" slágerre ("még jó, hogy van Carla Bruni"- refrénnel. Állítólag a volt modell francia elnökfeleség ezért mondta le részvételét a Sanremói Táncdalfesztiválon). Most szombaton a Silvio Berlusconi vezette jobbközép vonul a Lateráni Szent János bazilika előtti térre, az egykori munkástüntetések helyszínére. A szakszervezetek rég átköltöztek a Circus Maximusba.
A hamis aláírásokkal teli és a beadási határidőt lekésett jelöltlisták miatti botrány uralta helyhatósági kampány lezárásaként Berlusconi is énekelni fog, előhúzva adu ászát is: a bazilika előtti óriásszínpadon a kormányfő új szerződést ír alá az olaszokkal. Ez vitte győzelemre 2001-ben: a választások előtt öt nappal, egy tévéstúdióban szignált hasonlót.
Amikor a jobbközép háromnegyed órával lekéste a választási lista benyújtását, az internet népe a Michael Jackson eredetileg más célt szolgáló szerzeményével, a We are the worlddel segített az elnökjelölt Renata Polverininek . Az ellenzéknek a Csillagok háborújából Polverini-Skywalker válaszolt, majd a Kill Bill választási fejezete következett, Poverinivel a Fekete Mamba szerepében. Polverinire egyedül a főváros szurkolói mutogatnak átokűző szarvakat, jelenléte ugyanis szerencsétlenséget hoz. Ellátogatott a Roma csapatához, és rögtön meccset vesztettek, együtt szurkolt a Lazio drukkerekkel, és kapták a gólokat. Ehhez képest az ellenzéknek csak James Cameron sikerfilmje, az Avatár maradt, a szenátusi alelnök Emma Bonino legalábbis hupikék na’aviként szárnyalt egy YouTube-ra feltett videóban.
Kormánypárti és ellenzéki szimpatizánsok a számítógép képernyőjén élik ki magukat, mivel a tévés esélyegyenlőség értelmében áprilisig beszüntették a politikai vitaműsorokat. Nem minden nyomás nélkül – állítja a dél-olasz Trani ügyészsége, mely hivatalos szerv fenyegetése címén eljárást indított a kormányfő ellen. A lehallgatott telefonbeszélgetések szerint ha Berlusconi a tévében neki nem tetsző műsort látott, azonnal emelte a kagylót, hívta a kommunikációs ombudsmant, és elküldte a pokolba – a felmérések szerint az olaszok többségének helyeslésével. Berlusconi nem tart az alacsony francia részvétel itáliai megismétlődésétől. Az urnáktól való távolmaradásra szólított fel viszont a Jövő Itáliája alapítvány elnöke, a kormányfő potenciális utódjának tartott Luca Cordero di Montezemolo.